ПоддержатьУкраїнська

Кіберполіція викрила шахрайську схему фінансового брокера у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

Кіберполіція викрила шахрайську схему фінансового брокера у Києві

Для своїх махінацій шахраї створили вебплатформу та розмістили call-центр у Києві. Імітуючи проведення торгів, компанія привласнювала гроші громадян України та іноземців. Насправді на платформі жодних операцій на міжбанку не проводилося, а гроші привласнювали шахраї.

Співробітниками кіберполіції в місті Києві спільно з Головним слідчим управлінням НПУ, припинили шахрайську діяльність компанії, яка під приводом інвестування в акції світових фінансових компаній привласнювали гроші громадян України та іноземців.

Кіберполіція встановила, що компанія почала свою діяльність з жовтня 2019 року та позиціонувала себе як постачальника фінансових послуг преміум класу. Для своїх махінацій шахраї створили вебплатформу та розмістили власний call-центр у Києві, зі штатною чисельністю близько 20 осіб. Працівники call-центру запевняли громадян у вигідності такого інвестування та спонукали до внесення коштів.

На вебсайті компанії новим клієнтам обіцяли вітальний бонус при поповненні рахунку акаунта. Вкладники реєструвалися на вебплатформі, створювали акаунти та поповнювали їх депозити. Після чого приймали участь у фіктивних торгах на світових фінансових ринках. Насправді на платформі жодних операцій на міжбанку не проводилося, а гроші привласнювали шахраї.

Правоохоронці провели обшук за місцем розташування офісу. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, накопичувачі інформації. Вилучене направлено на експертизу.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває, встановлюється коло осіб причетних до протиправної діяльності та завдані потерпілим збитки.

Кіберполіція викрила шахрайську схему фінансового брокера у Києві

Департамент кіберполіції Національної поліції України

Другие новости