ПоддержатьУкраїнська

Колишню суддю Апеляційного суду АР Крим судитимуть за державну зраду

StopCor
StopCor

StopCor

Колишню суддю Апеляційного суду АР Крим судитимуть за державну зраду

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим завершено досудове розслідування стосовно судді незаконно створеного «Верховного Суду Республіки Крим» за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, після окупації півострова в 2014 році суддя Апеляційного суду АР Крим, зрадивши присягу на вірність народу України, перейшла на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта.

Нехтуючи положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, суддя брала безпосередню участь у реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на переслідування громадян України незгодних з окупацією півострова. Розуміючи, що правосуддя на тимчасово окупованому півострові повинно здійснюватися відповідно до законодавства України, суддя під час кримінального переслідування проукраїнських учасників мітингу 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради АР Крим незаконно застосовувала кримінально-процесуальне законодавство РФ. Протягом лютого - березня 2016 року вона неодноразово відмовляла у задоволенні апеляційних скарг на незаконні рішення суду про продовження запобіжних заходів громадянам України, які брали участь у даному мітингу.

Таким чином, колишня суддя Апеляційного суду АР Крим забезпечила належне функціонування незаконно створених на окупованій території судових органів, порушила права громадян України на свободу і особисту недоторканість.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба прокуратури АР Крим

Другие новости