У 2016 році за фактом нападу на знімальну групу "СтопКору" в Марганці було відкрито кримінальне провадження за статтею 171 "Перешкоджання професійній журналістській діяльності". Здавалося б, наявні кадри і є головним доказом справжньої атаки на журналіста, але за перший рік слідство не зрушило з мертвої точки. Чим зрештою завершився один з найгучніших рейдів "Стоп корупції" – дивіться у матеріалі Наталії Дігтяр.
https://www.youtube.com/watch?v=k61ftG62dSU
Нагадаємо, посібник марганецького депутата і за сумісництвом "сміттєвого короля" міста Олександра Бондаренка Віталій відреагував на появу журналістів досить агресивно, вибивши з рук оператора камеру.
Додамо, Олена Жадько після перемовин з активістами "СтопКору" попросилася у ряди борців з корупцією та показово одягла футболку з логотипом організації, а також наказала поліції звітувати про хід слідства.
Згодом журналістам "пощастило" зустрітися з головним фігурантом скандальної справи – депутатом Олександром Бондаренком, який тільки побачивши знімальну групу, натиснув на гальма і ледь не збив дітей на дорозі, а також наїхав активісту "СтопКору" на ногу і покрив усіх присутніх ненормативною лексикою.
Активісту викликали швидку. Але поліція не наважувалась витягнути депутата з автівки. Щоб оформити дорожньо-транспортну пригоду на місцевого князька, з'їхалося все керівництво прокуратури й поліції міста.
"Тут просто якась корупційна цілина, я б так сказав. Якісь нелякані, абсолютно дикі звірі, які спалюють машини, знищують майно, б'ють. Всі, хто проти, піднімають голови – просто виникає жорстка протидія", – прокоментував події в Марганці координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала.
Згодом представники "СтопКору" нагородили корупціонера заслуженим призом – головою свині.
Та зрештою, після тривалих процесів, справедливість було відновлено. Як повідомила директор юридичного департаменту ГО "Стоп корупції" Роксолана Арійончик, Верховний суд 22 квітня 2019 року фактично залишив без задоволення цю касаційну скаргу Бондаренка, постанова касаційної інстанції набуває чинності з моменту її прийняття, є остаточною й оскарженню не підлягає.