ПоддержатьУкраїнська

"Львівводоканал" наніс водоймам шкоди на 242 млн грн

StopCor
StopCor

StopCor

'Львівводоканал' наніс водоймам шкоди на 242 млн грн

Службових осіб "ЛМКП "Львівводоканал" звинувачують у незаконних діях, що спричинили збитків на суму майже 242 млн грн. Йдеться про злив нечистот у р. Полтва та незаконний забір прісних підземних вод.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, службові особи "Львівводоканалу" не мали дозволу на спеціальне водокористування, із перевищенням гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин упродовж 4 останніх років злили з очисних споруд Львова понад 65 млн м³ каналізаційних стоків у р. Полтва, яка є притокою транскордонної р. Західний Буг. Такі небезпечні для здоров'я людей та довкілля дії, за підрахунками фахівців, завдали матеріальних збитків державі на загальну суму понад 6 млн грн.

Крім того, встановлено, що службові особи "ЛМКП "Львівводоканал" незаконно здійснили забір прісних підземних вод в загальній кількості понад 76 млн. м³ із 14 водозаборів, розташованих на територіях Городоцького, Золочівського, Жовківського, Пустомитівського, Стрийського та Яворівського районів Львівської області. Сума збитків від таких дій сягає близько 236 млн грн.

Такі ж порушення виявлені в діяльності КП "Стрийводоканал", службові особи якого здійснили скид близько 8 млн. м³ забруднюючих речовин з очисних споруд Стрия у річку Стрий, яка є притокою транскордонної річки Дністер, спричинивши цим збитків майже на 3,4 млн грн. Також вони без відповідних дозволів здійснили забір понад 1,6 млн. м³ прісних підземних вод із Братківського водозабору, завдавши збитків державі на суму 1,6 млн грн.

За цими фактами 16 вересня прокуратура Львівської області розпочала кримінальні провадження за ч.4 ст.240 (порушення правил охорони або використання надр, що спричинило тяжкі наслідки) та ч.2 ст.242 (порушення правил охорони вод, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Другие новости