ПоддержатьУкраїнська

Ми категорично наполягаємо на поправках, що обмежують доступ іноземців до української землі, – В’ятрович

StopCor
StopCor

StopCor

Ми категорично наполягаємо на поправках, що обмежують доступ іноземців до української землі, – В’ятрович

Ми категорично наполягаємо на поправках, що обмежують доступ іноземців до української землі, – В’ятрович

Ми категорично наполягаємо на поправках, що обмежують доступ іноземців до української землі, – В’ятрович

Так званий закон про ринок землі, який ініціює команда президента Володимира Зеленського, неадекватно втілює в життя саму ідею вільного обігу сільгоспземель. Про це у своєму блозі “Земля” на “Українській правді” пише народний депутат фракції “Європейської Солідарності” Володимир В’ятрович.

“Серед моїх друзів виразно домінують прихильники ринку землі. Тому саме їм адресую цей допис. Найважливіше – парламент України голосуватиме не за ідею ринку землі (яку я підтримую), а за конкретний законопроект, який, на мою думку, неадекватно втілює її у життя. Ми у “Європейській Солідарності” за цивілізований обіг сільськогосподарських земель, такий обіг – це захист прав мільйонів власників земельних паїв і потужний стимул до розвитку економіки. Ключове слово – цивілізований.

Ухвалення закону в такому вигляді, як його протягує влада, не лише не принесе користі, але й може завдати великої шкоди країні. Ми не маємо права підтримувати закон лише за його назву. Важливо, що в ньому написано. Нагадаю – проєкт змін до Конституції від Зеленського «про децентралізацію» насправді передбачає знищення самоврядування і узурпацію влади президентом. Проєкт про нібито боротьбу зі “злодіями в законі” насправді є інструментом репресій проти будь-яких громадян. А проєкт про нібито боротьбу з дезінформацією передбачає тотальну цензуру. Подібна ситуація і з земельним законопроєктом.

“Європейська Солідарність” подала системні поправки, врахування яких ми вважаємо критично необхідними. Їх кілька десятків, це лиш десь відсоток з усіх понад чотирьох тисяч. Жодну з них не підтримав комітет, і схоже так само “прокатати” їх мають намір у залі. Для нас вони принципово важливі. Наприклад, ми вимагаємо захистити селян-власників землі через встановлення пристойної мінімальної ціни, що залежатиме від якості й розташування ділянки, і створення земельного банку для надання дешевих кредитів фермерам.

Ми вимагаємо захистити інтереси громади через надходження в місцевий бюджету значних сум збору від операцій з купівлі-продажу землі. Ми вважаємо, що умовою придбання сільськогосподарської землі має бути збереження її цільового призначення і реальна її обробка та догляд.

Ми переконані, що цивілізований обіг земель можливий лише за умови повної інвентаризації всіх земельних ділянок. Ми категорично наполягаємо на поправках, що обмежують доступ іноземців до української землі, і перш за все – на безстрокову заборону на купівлю сільськогосподарської землі громадянами Росії, юридичними особами за участі росіян, суб’єктами, в яких неможливо встановити кінцевого власника та особами, які будь-коли належали до терористичних організацій. Влада не хоче враховувати ці поправки, бо, очевидно, має на меті зовсім не захист прав селян. Ні я, ні мої колеги просто не маємо права голосувати за закон у такому вигляді, у які б привабливі гасла його не загортали”.

Другие новости