ПоддержатьУкраїнська

Міська рада Кременчука вирішила не визнавати "Стоп корупції" громадською організацією, щоб не перевіряти нелегальні АЗС

StopCor
StopCor

StopCor

Міська рада Кременчука вирішила не визнавати 'Стоп корупції' громадською організацією, щоб не перевіряти нелегальні АЗС

У міській раді Кременчука висловили сумнів щодо існування громадської організації «Стоп корупції» і легальності діяльності правозахисників проекту. У такий спосіб чиновники відреагували на заяву «СтопКору» перевірити законність роботи газових заправок у місті. У документі представники міської ради некоректно вказали назву організації.

«У своїй відповіді Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради неправильно вказав назву ГО і визнав нашу організацію такою, що не існує. У такий спосіб там відреагували на наше  звернення перевірити легальність роботи газової заправки у місті.

Ми написали заяву про порушення закону України про звернення громадян і повторно подали звернення щодо нецільового використання землі, де стоїть ПАГЗ», – зазначили у «Стоп корупції».

«Члени ГО «Стоп корупції» виражають занепокоєння та обурення ситуацією, яка склалась навколо незаконної роботи ПАГЗ в місті Кременчук та бездіяльністю місцевих державних органів з даного приводу.

Так, за адресою Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Київська, б.65/2, на території товариства з обмеженою відповідальністю «АТП-15307» незаконно функціонує пересувний автомобільний газозаправник (ПАГЗ) з державний номер ВМ 7700 ХТ, хоча видається фіскальний чек за проданий товар на автомобіль DAF BM 6563 ВВ, належний ТОВ «Есканда» (код ЄДРПОУ 39147514).

Даний ПАГЗ є об’єктом підвищеної небезпеки, але через відсутність дозвільних документів створює загрозу не тільки працівникам ТОВ «АТП-15307» (код ЄДРПОУ 35939400), а й мешканцям прилеглих будинків.

Так, у вищевказаного ПАГЗ відсутні:

- Свідоцтво про підготовку водія, який перевозить небезпечні вантажі (ДОПНВ);

- Інструкція з пожежної безпеки при заправці з ПАГЗ;

- Маршрут руху транспортного засобу (т/з.) та причепу (пр.) які перевозять небезпечні вантажі;

- Страховий поліс на транспортний засіб та причіп;

- Договір страхування;

- Паспорта на акумулятори газу з терміном випробовування;

- Перевірка (1 раз на 6 місяців) та повірка (1 раз на рік) манометрів та термометрів;

- Паспорт якості продукції;

Зокрема, природний газ метан незрозумілої якості, не відповідає ДСТУ ГОСТ 27577:2005; облік реалізованої продукції проводиться без застосування засобів вимірювальної техніки (манометри, термометри тощо), що повинні бути повіреними в центрі стандартизації та метрології, також немає ні заправної колонки, ні вузла обліку;  не фіксується кількість відпущеного газу споживачу при заправці автотранспорту та відповідність фактично відпущеного (заправленого) газу і фактично отриманих за даний продукт грошових коштів;  об’єкт торгівлі, з якого проводиться торгівля ПАГЗ, не огороджений, хоча є вогненебезпечним об’єктом, не нараховується сплата за використання електроенергії, що завдає значних збитків бюджету місту.

За даним фактом Кременчуцьким ВП ГУНП в Полтавській області відкрите кримінальне провадження за № 12018170090000358 від 05.02.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України.

Разом з цим, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів листом від 03.05.2018 року за №В-2161/Б-1358 повідомлено про те, що Держпродспоживслужбою отримано погодження від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на проведення позапланового заходу дотримання законодавства про захист прав споживачів та від Державної регуляторної служби України на проведення позапланового заходу з метрологічного нагляду.

Ба більше, відсутній дозвіл органу місцевого самоврядування, а саме Кременчуцької міської ради на розміщення ПАГЗ як об’єкта торгівлі, оскільки органи місцевого самоврядування самостійно розпорядженнями встановлюють порядок та суму збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг.

Щодо бездіяльності органів місцевого самоврядування:

Територія ТОВ «АТП-15307» (код ЄДРПОУ 35939400), на якій ТОВ «Есканда» проводить незаконну роздрібну торгівлю газом природним метан, використовується з численними порушеннями, а саме:

- Цільове призначення земельної ділянки (кадастровий номер

5310436100:03:003:0759, що є комунальною власністю) згідно з КВЦПЗ код 12.09 для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту, проте розміщення АГЗС, АГЗП та ПАГЗ дозволено лише на землях з кодом 12.04 для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства.

Тому є обґрунтовані підстави вважати про можливість порушення прав, законних інтересів, життя та здоров’я мешканців Кременчука, зокрема, не забезпечення захисту навколишнього природного середовища та безпеки держави в разі подальшого розташування незаконної АГЗП.

Проте органами місцевого самоврядування проігноровано даний факт та не вжито жодних заходів з метою усунення порушень та недопущення шкоди законним правам та інтересам мешканців міста Кременчука», – йдеться у тексті звернення.

Другие новости