ПоддержатьУкраїнська

На Дніпропетровщині суд поставив на місце політика, який подав позов проти журналістів "СтопКору"

StopCor
StopCor

StopCor

На Дніпропетровщині суд поставив на місце політика, який подав позов проти журналістів 'СтопКору'

Марганецький міськрайонний суд відхилив позов депутата місцевої міської ради Олександра Бондаренка, який подав до суду через захист честі, гідності та ділової репутації. Політик був героєм розслідування "СтопКору" через корупцію у комунальній сфері міста, а його брат скоїв напад на знімальну групу проекту. Подробиці рішення Феміди повідомив член місцевого осередку "Стоп корупції".

"Бондаренку відмовили в позові та звернули увагу, що він депутат, а отже публічна особа, а журналісти мають право спостерігати за його діями та інформувати громадськість.

Політик хотів, щоб його не чіпали та не зв'язували з корупцією і не втручалися в роботу його фірм. Також він хотів заявити, що Віталій Бондарено – не його рідний брат.

Він подавав позов щодо журналістів "СтопКору" та власника сайту "Марганець інфо", – розповів активіст марганецького осередку проекту Роман Лук'яненко.

Нагадаємо, Марганецький міський суд виніс виправдальний вирок братові депутата місцевої ради Олександра Бондаренка Віталію, який скоїв напад на знімальну групу "СтопКору" під час зйомок сюжету про сміттєву мафію. Про таке рішення Феміди дізнались представники місцевого осередку "Стоп корупції", які слідкували за судовим процесом.

Додамо, у 2016 році під час зйомок сюжету про сміттєву мафію у Марганці на Дніпропетровщині на знімальну групу "СтопКору" накинувся брат місцевого депутата Олександра Бондаренка – Віталій. Під час розслідування журналісти з'ясували, що мер міста доручила вивезення сміття приватній фірмі. За умовами конкурсу, який провели з порушеннями, непотріб мали вивозити за межі міста – до Нікополя. На ділі – відходи складують у самому Марганці на закритому полігоні. Фірма "Тандем транс сервіс", яка за сумнівних умов виграла конкурс, пов'язана із депутатом місцевої ради, головою однієї з політичних сил та поплічником очільниці міста – Олександром Бондаренком.

Журналісти навідалися за юридичною адресою фірми, втім на місці дізналися, що такого підприємства немає. Натомість у будівлі розміщені оптика та ремонт ювелірних виробів, які належать братові Бондаренка. Коли чоловік побачив камеру, почав кричати, що проти знімання, а далі кулаком поцілив у камеру, нагадують деталі інциденту журналісти проекту.

Лілія Ткачук викликала на місце події правоохоронців та написала заяву про злочин. Журналісти "СтопКору" вбачали в інциденті порушення статті 171 – перешкоджання професійній журналістській діяльності, а не просто хуліганські дії.

У липні того ж року журналістку "СтопКору" Лілію Ткачук допитали у Марганецькому відділі Нікопольської прокуратури у справі про напад на знімальну групу. Процесуальним керівником виступив сам очільник відомства.

"Справу курував і вів особисто начальник Марганецького відділу Нікопольської місцевої прокуратури", – зазначала Лілія Ткачук.

Після чого прокурор Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області підписав повідомлення про підозру Віталію Бондаренку у зв’язку з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів "СтопКору" та оголосили у розшук.

Додамо, депутат Марганецької міської ради Олександр Бондаренко та його брат Віталій були героями розслідувань журналістів "СтопКору" через причетність до сміттєвого скандалу у місті.

Другие новости