ПоддержатьУкраїнська

На Донеччині прокуратура вимагає повернути державі землі "Слов'янського курорту"

StopCor
StopCor

StopCor

На Донеччині прокуратура вимагає повернути державі землі 'Слов'янського курорту'

Прокуратура Донеччини вимагає через суд повернення державі 240 га землі на "Слов'янському курорті".

На Донеччині прокуратура вимагає повернути державі землі ''Слов'янського курорту''

Новину передає прес-служба прокуратури Донецької області.

Слов'янською місцевою прокуратурою до Господарського суду м. Києва подано позов про розірвання договору оренди з користувачем земельної ділянки площею понад 240 га, що знаходиться у курортній зоні.

Встановлено, що у 1999 році між Слов'янською міською радою та Слов'янським відділенням ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця", правонаступником якого є дочірнє підприємство "Санаторно-курортний реабілітаційний центр "Слов'янський курорт", укладено договір на право довгострокового користування (25 років) земельною ділянкою, розташованою на території курортного містечка.

Проте, правоохоронними органами виявлено, що користувачем, всупереч умовам договору, накопичено заборгованість зі сплати за землю у сумі понад 500 тис грн та допускається систематичне порушення природоохоронного та земельного законодавства. А саме – не здійснюються заходи щодо збереження рослинного світу, охорони від пожеж та незаконних порубок у лісопарковій зоні (зокрема, в районі озера Репне знищено 18 дерев). Крім того, внаслідок демонтажу комунікацій допущено порушення родючого шару ґрунту.

Вказана територія надана для обслуговування лікувально-оздоровчого закладу, чия діяльність пов'язана з оздоровленням населення шляхом корисних природних властивостей місцевих озер. Заподіяння шкоди природному середовищу знижує привабливість курортної зони та веде до неможливості використовувати землю за цільовим призначенням.

Саме цей факт і став приводом для звернення прокуратури до суду в інтересах держави про дострокове розірвання вищезазначеного договору.

Другие новости