ПоддержатьУкраїнська

На Хмельниччині у вчиненні корупційних правопорушень підозрюються десятки чиновників

StopCor
StopCor

StopCor

На Хмельниччині у вчиненні корупційних правопорушень підозрюються десятки чиновників

Прізвища корупціонерів вносять до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Звітуючи про протидію корупції за півроку, прокурори Хмельницького згадали чи не кожну справу, повідомляє сайт відомства.

У вчиненні корупційних правопорушень викрили: заступника начальника одного з відділів поліції, поліцейського взводу супр оводу; головного спеціаліста відділу розпорядження землями сільгосп призначення ГУ Держгеокадастру в області; заступника начальника Управління Держпраці в області, головного державного ревізора-інспектора ДПІ у м.Хмельницький, начальника територіального підрозділу УДМС в області, адвоката та інших.

Дві третини усіх проваджень - щодо вимагання та одержання неправомірної вигоди.

Розмір хабарів коливався від 1 тисячі до 64 тисяч гривень.

За шість місяців направлено до суду обвинувальні акти у 21 провадженні (з них 12 – слідчими органів прокуратури, 9 – слідчими органів поліції) стосовно 26 осіб. Виявлялися резонансні корупційні правопорушення, обвинувальні акти щодо яких направлено до суду.

Так, прокуратурою області за співпраці з УСБУ в області повідомлено про підозру головному спеціалісту відділу розпорядження землями сільгосп призначення ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, який за пособництва іншої особи вимагав та одержав найбільшу суму 64 000 грн. за землю площею 8 гектарів. Є й проблеми серед працівників правоохоронних органів.

До суду скеровано 9 обвинувальних актів стосовно правоохоронців, в тому числі заступника начальника відділення поліції, оперуповноважених колишнього міськвідділу міліції, працівників поліцейського взводу супроводу, кримінально-виконавчої інспекції, цивільного захисту, органів міграційної та фіскальної служби. Уже доведено вину 9 осіб, до реальної міри покарання засуджено 2. Ще 31 кримінальне провадження розглядається у судах області.

За результатами роботи правоохоронними органами складено і направлено до суду 45 протоколів про адміністративні правопорушення, з них органами: прокуратури – 37, СБУ – 2, поліції – 6.

Найбільше правопорушень виявлено у бюджетній сфері, у галузях земельних правовідносин, охорони здоров'я та довкілля, освіти. За результатами їх судового розгляду до відповідальності притягнуто 36 корупціонерів: 20 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 1 працівник кримінально-виконавчої служби, 1 працівник державної лісової охорони, 14 посадовців юридичних осіб публічного права, на яких загалом накладено 92 тис. грн. адміністративних стягнень. Складено 1 протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, посадовою особою 3 категорії (посадова особа органів місцевого самоврядування), винну особу притягнуто до відповідальності.

За порушення обмежень щодо неповідомлення про конфлікт інтересів до відповідальності притягнуто 24 посадових особи, 1 особу притягнуто за порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунка, 8 осіб за порушення вимог щодо фінансового контролю та 3 особи за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Прокурори в органи влади та місцевого самоврядування внесли 74 подання з метою встановлення причин та умов, які сприяли допущенню порушень цього закону, за результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 32 посадових особи.

Прізвища всіх корупціонерів вносять до Єдиного державного реєстру.

Другие новости