ПоддержатьУкраїнська

На Луганщині прокуратура розпочала провадження за фактом смерті восьмирічної дівчинки від пневмонії через батьківський недогляд

StopCor
StopCor

StopCor

На Луганщині прокуратура розпочала провадження за фактом смерті восьмирічної дівчинки від пневмонії через батьківський недогляд

Лисичанська місцева прокуратура Луганської області розпочала кримінальне провадження за фактом злісного невиконання батьками обов’язків по догляду за малолітньою дитиною, що призвело до її смерті (ст. 166 та п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України).

Встановлено, що 5 квітня 2020 року у м. Лисичанську померла 8-річна дівчинка. За попереднім висновком судово-медичної експертизи, смерть дитини настала внаслідок гнійної пневмонії. У потерпілої взяті аналізи на наявність короновірусної інфекції COVID-19.

За даними слідства, батьки дівчинки зловживали алкогольними напоями, не виконували батьківські обов’язки та вели аморальний спосіб життя. У грудні 2018 року дітей із цієї сім’ї вилучили та помістили до центру соціально-психологічної реабілітації, а батьків притягнули до адміністративної відповідальної за ч. 1 ст. 184 КУпАП (невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей). Після проведення з ними профілактичної роботи, діти були повернуті в родину за заявою матері.

З початку березня 2020 року дівчинка разом зі своєю 5-річною сестрою проживала з бабусею. Протягом тижня у неї була висока температура та кашель. Втім рідні дитини до лікарів не зверталися, вважаючи, що це проста застуда. За цей час померла контактувала лише з бабусею та молодшою сестрою.

У ході досудового розслідування встановлюватимуться усі обставини смерті дитини.

Довідково: санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічного позбавлення волі.

Прес-служба прокуратури Луганської області

Другие новости