ПоддержатьУкраїнська

На межі з окупованим Кримом російські ФСБшники арештували українських правозахисників

StopCor
StopCor

StopCor

На межі з окупованим Кримом російські ФСБшники арештували українських правозахисників

На межі з окупованим Кримом російські силовики захопили двох українських правозахисників Володимира Чекригіна та Ольгу Скрипник. Вони приїхали перевірити роботу українських пунктів пропуску. На разі затримані знаходяться в руках ФСБ.

Новину повідомляє "Преса України".

Федеральна служба безпеки РФ затримала в нейтральній зоні на адмінкордоні з окупованим Кримом двох представників правозахисної групи Crimean Human Rights Group.

"ФСБ затримала правозахисників, представників Кримської правозахисної групи Crimean Human Rights Group Ольгу Скрипник та Володимира Чекригіна. Вони поїхали на адмінгранкордон з окупованих Кримом, щоб провести моніторинг пунктів пропуску з українського боку", – йдеться у повідомленні групи.

За попередньою інформацією, двох представників Кримської правозахисної групи, затриманих у Криму, звинувачують у порушенні прикордонного режиму. Про це повідомила голова правління центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

"Російські силовики відвезли їх в Армянськ, де їх допитували. Як правозахисники, вони спостерігали за роботою українських пунктів пропуску, наскільки там дотримується свобода пересування, наскільки громадяни можуть їхати в Крим і назад. За попередньою інформацією, яку ми маємо, – їх звинувачують в адміністративному правопорушенні – порушення прикордонного режиму. Якщо це так, то стаття, яка їм загрожує, – це штраф у кілька тисяч рублів", – сказала вона.

При цьому правозахисниця висловила надію, що про більш довге затримання мова не йде.

"Я сподіваюся, ні, але остаточно можна буде сказати, коли вони повернуться на підконтрольну територію", – зазначила вона.

Нагадаємо, в окупованому Криму керівництво прикордонної служби федеральної служби безпеки Російської Федерації примушує звільнятися з роботи у відомстві українців.

Другие новости