ПоддержатьУкраїнська

На Одещині перекрили потужний канал вивозу лісу за кордон

StopCor
StopCor

StopCor

На Одещині перекрили потужний канал вивозу лісу за кордон

В Одеській області Національна поліція і прокуратура перекрили крупний канал конрабандного вивозу лісу за кордон. Розслідування проводили в рамках перевірки інформації, отриманої від громадської організації.

Виявилось, що до схеми були залучені працівники лісгоспів, митної служби та управління лісового та мисливського господарства, повідомила прес-служба Національної поліції України.

Повідомляється, що схема була така: певне підприємство закуповувало за готівку незаконно вирубаний ліс у лісгоспах України; для отримання сертифікатів про походження деревини використовувалися корупційні зв'язки в лісгоспах і фіктивні документи; за підробленими документами занижувалася собівартість продукції, її реальна кількість і код товару; після завершення процесу підключалися співробітники митної служби та управління лісового та мисливського господарства Одеської області.

Поліція вже встановила 20 підприємств різної форми власності, які могли брати участь в незаконній експортною схемою. Проведені обшуки, в ході яких вилучено понад 1,9 тис. колод сосни, з них 684 колоди з чіпами і 1 228 без чіпів, а також 31 контейнер з сосною, на яку відсутні будь-які документи про її походження. Загальну вартість конфіскованої продукції оцінюють в 1,2 млн гривень.

Як повідомляло DN.UA, масштаби незаконних вирубок лісу в Україні, про які скромно звітують лісові підприємства, і цифри експертів вражають. За даними Державного агентства лісових ресурсів у 2015 р. незаконна вирубка деревини завдала країні збитків у розмірі 85 млн грн. Експерти стверджують, що ця цифра на порядок вища. За найскромнішими підрахунками, через нелегального обігу деревини, контрабанди, неповернення валютної виручки, готівкових розрахунків державна скарбниця за рік втрачає понад 40 млн дол.

Другие новости