У Збаражі на Тернопільщині викрили на хабарі виконавця міжрайонного відділу державної виконавчої служби.
Про це заступник міністра юстиції Андрій Гайченко повідомив у Facebook про затриманні з хабарем працівника виконавчої служби у Збаражі.
"Для тих, хто не почув з першого разу: брати хабарі не можна. Зарплатня не найвища, це правда, умови роботи стресові. Знаю. Розумію. Зміни – питання не одного дня, і ми цим займаємося реально кожного дня. Проте, якщо не вистачає зарплатні, прошу ініціювати питання перед керівництвом чи, на жаль, звільнятися. Хабарі - ні.
Цього разу викрили державного виконавця Збаразького міжрайонного відділу ДВС Тернопільської області. «Легкі гроші» посадовець вирішив отримати в обмін на виключення боржника по аліментам з відповідного Державного реєстру. Навряд чи виконавець в цей час думав про долю дитини, на користь якої стягуються кошти. Наразі правоохоронними органами вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру.
P.S. З сьогоднішнього дня, за недостатній рівень контролю та роботи з персоналом, візьмемо за правило, в межах Законодавства, пропонувати звільнятися начальнику викритого на хабарі працівника. Контролюйте підлеглих. Впевнений, нерідко на місцях хабарництво відбувається за мовчазної згоди керівника".
У пресслужбі прокуратури Тернопільської області традиційно замаскували у тексті так, що нічого не можна було зрозуміти, передає "Про все".
"На Тернопільщині на отриманні неправомірної вигоди викрито державного виконавця. За процесуального керівництва прокуратури області працівниками УСБУ в Тернопільській області спільно із слідчими поліції викрито на отриманні 5 тис грн неправомірної вигоди головного державного виконавця одного із міжрайонних відділів державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
За версією слідства, посадовець вимагав та отримав від місцевого жителя 5 тис грн неправомірної вигоди за видалення його даних із реєстру боржників та зменшення суми заборгованості по аліментах.
Триває слідство за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Чиновника затримано в порядку ст.208 КПК України. Вирішується питання щодо оголошення особі про підозру у вчиненні злочину та обрання міри запобіжного заходу, відсторонення від посади та накладення арешту на майно.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду".