ПоддержатьУкраїнська

На Запоріжжі чиновник отримав 5 років тюрми за хабарі

StopCor
StopCor

StopCor

На Запоріжжі чиновник отримав 5 років тюрми за хабарі

Коли міліціянти затримували хабарника, він намагався викинути мічені купюри у воду, а в суді не визнав свою провину.

Як повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя, навесні минулого року до в.о. начальника Енергодарського територіального відділу Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області звернувся містянин, який раніше працював в цій установі. Мовляв, дозвольте браконьєрити у Каховському водосховищі по старій дружбі.

Посадовець погодився, але висунув умову: кожного тижня браконьєер повинен передавати йому гроші - половини вартості незаконо виловленої риби. У разі ж несплати хабара, рибінспектор обіцяв притягти рибалку до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Браконьєр погодився. Він рибалив та кожної п'ятниці сплачував начальнику Енергодарської рибохорони винагороду. Спочатку це були невеликі суми: 400-800 гривень. Але потім апетит рибінспектора почав зростати — він почав вимагати по дві тиясчі щотижня.

Браконьєр звернувся до міліції з заявою на хабарника. Кілька разів гроші були передані рибінспектору під супроводом аудіо та відеозйомки правоохоронців. У травні минулого року інспектора затримали після отримання чергової порції хабара. Хабарник намагався чинити опір та зміг викинути гроші у канал водосховища, але цей факт також було задокументовано.

Під час судових засідань з'ясувалося, що рибінспектор за 7 епізодів отримав 16 тисяч 790 гривень у вигляді хабарів. Але обвинувачений вину не визнав. Мовляв, його знайомий звернувся до нього з проханням влаштувати на роботу, а тому гроші, які отримував від нього, слід кваліфікувати не як хабар, а як шахрайство, тому що він (обвинувачений) не має повноважень щодо прийняття на роботу.

Міськсуд Енергодару трактував ці покази як намагання зменшити ступінь вини підсудним. Вирок суду - 5 років позбавлення волі. Вердикт не набув чинності, тому що адвокат засудженого подав апелляцію із клопотанням скасувати вирок.

Другие новости

НАПК открыло публичный доступ к Реестру деклараций

НАПК открыло публичный доступ к Реестру деклараций

Теперь открыт круглосуточный доступ к Единому государственному реестру деклараций лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или местного самоуправления, с учетом мер безопасности, определенных п. 2-11 Заключительных положений Закона "О предотвращении коррупции"