ПоддержатьУкраїнська

«Наполегливо йти до поставленої цілі – і обов’язково досягнеш бажаного результату»: такий девіз по життю поліцейської Ганни Барсук

StopCor
StopCor

StopCor

«Наполегливо йти до поставленої цілі – і обов’язково досягнеш бажаного результату»: такий девіз по життю поліцейської Ганни Барсук

Захист життя і здоров’я громадян раніше вважалися традиційно чоловічою професію. Але нині в поліції Херсонської області несуть службу багато жінок – понад 25% від загальної кількості особового складу. Звісно, є ще багато структур, де жінок-працівників зустрінеш нечасто, але у Нацполіції вони несуть службу майже нарівні з чоловіками. У сучасних реаліях, якщо дівчина відповідає вимогам кандидата в поліцію, у неї рівні шанси. Винятки складають лише деякі підрозділи, але і там нині вельми успішно несуть службу жінки.

Напередодні свята 8 березня ми розпочинаємо серію нарисів про жінок-поліцейських, які займають не суто «кабінетні» посади, а нарівні з чоловіками розкривають злочини, носять погони від сержанта поліції до підполковника, з успіхом реалізують себе як на службі в поліції, так і мають різні захоплення: пишуть книги, гідно представляють поліцію Херсонщини на всеукраїнських та європейських змаганнях, є переможцями вокальних конкурсів. На службі вони суворі охоронці правопорядку. Але якою б складною не була їх робота, вони завжди залишаються жінками. По завершенні робочого дня вони повертаються додому, де стають для своїх рідних улюбленими дружинами, мамами та доньками. І про одну з цих жінок-поліцейських сьогодні піде мова. Її дитяче захоплення, стрільба в тирі, перетворилося на професійне заняття спортом і вплинуло на подальший вибір, стало покликанням та допомогло завоювати безліч нагород у чемпіонатах всеукраїнського та європейського рівнів.

Наша героїня - Ганна Барсук, працівник роти поліції особливого призначення ГУНП і єдина жінка в поліції Херсонщини, яка має звання майстра спорту міжнародного класу зі стрільби з кульової зброї. Ганна розповіла нам, що очікує на жінку, яка вирішила будувати кар’єру в поліції, а також про свій довгий та нелегкий шлях до омріяної мети.

«Наполегливо йти до поставленої цілі – і обов’язково досягнеш бажаного результату»: такий девіз по життю поліцейської Ганни Барсук

- В поліції є напрямки, в яких працювати дуже складно – як фізично, так і морально. Це, безумовно, спецпідрозділи та оперативні служби, де велика відповідальність іноді вимотує набагато більше, аніж фізичні навантаження. Але у спецпідрозділ я пішла свідомо і була готова до труднощів і випробувань, адже мала за плечима багато років тренувань та досвід роботи у військовій частині, - зазначає Ганна Барсук. - Служба в поліції вимагає від жінки особливих якостей: мати відмінну фізичну підготовку, володіти прийомами боротьби та самооборони, влучно стріляти, досконало знати нормативну базу і ще багато іншого. Крім того, з такою роботою важливо зберегти в собі і жіночі якості.

Наша героїня з дитинства займається спортом і довго шукала той вид, який би дійсно приносив задоволення: спочатку була гімнастика, потім баскетбол, волейбол та настільний теніс. Поки у 4-му класі вчитель фізкультури не повів дітей у тир, де учні спробували стріляти з гвинтівки. Тоді Ганна відчула, що знайшла свій вид спорту. Спочатку вчилася стріляти з малокаліберної гвинтівки, згодом з пневматичної гвинтівки по рухомим цілям.

Мистецтву точної стрільби Ганна Барсук вчилася роками. Вона закінчила вище училище фізичної культури, є тренером з кульової стрільби. За її плечима майже 100 чемпіонатів всеукраїнського та європейського рівнів, медалі найвищого ґатунку. У складі збірної України вона чотири рази брала участь у чемпіонатах Європи з кульової стрільби, з 1996 по 1999 роки. Тоді наша збірна тричі посідала перші місця. З 2010 року брала участь у всеукраїнських змаганнях МВС зі стрільби, де нарівні з чоловіками демонструвала відмінні результати.

«Наполегливо йти до поставленої цілі – і обов’язково досягнеш бажаного результату»: такий девіз по життю поліцейської Ганни Барсук

- У стрілецькій справі навчання ніколи не припиняється. Я присвятила відточуванню майстерності понад 20 років. Мені пощастило, адже я завжди відчувала підтримку своїх колег і на змаганнях, і на роботі. Є така фраза «Ви не жінка, ви - співробітник». Але, зазвичай, у більшості випадків колеги чоловіки ставляться до нас, жінок, з турботою, повагою і розумінням, ми завжди відчуваємо їх сильне плече.

Успіх у будь-якому виді спорту, за словами Ганни, залежить від поєднання багатьох складових: і таланту, і сильного вольового характеру, і працьовитості, і вміння опановувати свої емоції, особливо це стосується стрільби.

- Спорт допоміг мені правильно розставити пріоритети й обрати покликання, а також бути впевненою в собі та зберігати «холодний розум» в різних ситуаціях, - зазначає Ганна. – І нині на службі велика увага приділяється розвитку вогневої, тактичної та фізичної майстерності, як важливої складової професійної підготовки поліцейських.

Незважаючи на те, що старший лейтенант поліції Ганна Барсук відійшла від великого спорту, але вона допомагає навчати молоде покоління поліцейських стрільбі з автоматичної зброї, готує справжніх професіоналів та нових чемпіонів.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

Другие новости