ПоддержатьУкраїнська

Невизнання громадянства В’ячеслава Коболєва ставить під сумнів європейський вибір України

StopCor
StopCor

StopCor

Невизнання громадянства В’ячеслава Коболєва ставить під сумнів європейський вибір України

Факт позбавлення В’ячеслава Коболєва українського громадянства ставить під загрозу засади демократії та свободи громадян в Україні. Таких позицій дотримуються експерти. За даними свідків, формальним приводом для сумніву в достовірності українського паспорта молдавського бізнесмена стала відсутність заяви громадянина за формою №1 про видачу документа.

Такі заяви від кожного українця перебувають у сфері відповідальності ДМС. "У ГПУ не зважили на той факт, що паспорт був виданий після розвалу СРСР. За ним Коболєв отримав ідентифікаційний код та закордонний паспорт. У ГПУ та СБУ вважають документ фальшивкою саме через відсутність цієї заяви", – зазначають журналісти.

Хоча, обурюються експерти, за цим принципом можна оскаржити громадянство будь-кого з українців, і в першу чергу – переселенців з Донбасу. В’ячеслава Коболєва позбавили громадянства без засідання суду. Взагалі, обурюються захисники бізнесмена, ГПУ діяла напрочуд швидко – за 5 днів затримали, винесли рішення, позбавили громадянства та протиправно передали молдавській стороні.

На думку адвокатів, такий поспіх свідчить про політичне замовлення з боку опонента Коболєва – Плахотнюка. Захисники наполягають, що він домовився з українською владою про передачу бізнесмена, більше того, самого Коболєва доправили до Молдови приватним літаком. На думку експертів, справа Коболєва – дуже небезпечний прецедент, який потребує особистого втручання президента Порошенка як Гаранта Конституції.

Нагадаємо, Коболєв виступає ключовим фігурантом надважливої антикорупційної справи для Молдови. Розкриття оборудки про зникнення мільярда державних коштів може підірвати авторитет багатьох молдавських політиків, серед яких і олігарх Плахотнюк. Масштаб відмитих коштів та резонанс привернули до справи увагу ФБР.

Другие новости