ПоддержатьУкраїнська

Незаконні збройні формування РФ обстріляли територію в безпосередній близькості зі школою у селищі Новотошківське на Луганщині

StopCor
StopCor

StopCor

Незаконні збройні формування РФ обстріляли територію в безпосередній близькості зі школою у селищі Новотошківське на Луганщині

Прокурори управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області спільно з ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях задокументували результати обстрілу 1 квітня 2020 року пришкільної території та житлового сектору у смт Новотошківське Попаснянського району Луганської області.

За даним фактом прокуратура Луганської області розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

У ході огляду місця події встановлено, що обстріл здійснено з боку незаконних збройних формувань РФ із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Один зі снарядів розірвався на пришкільній території, в безпосередній близькості від приміщення навчально-виховного комплексу та на відстані менше 10 метрів від п’ятиповерхового житлового будинку.

Такі дії НЗФ РФ становили пряму загрозу життю та здоров’ю цивільного населення та дітей. Це суперечить нормам міжнародного гуманітарного права, а саме статті 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року та статті 25 Гаазької конвенції 1907 року.

Проведення досудового розслідування доручено слідчим ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Прес-служба прокуратури Луганської області

Другие новости