ПоддержатьУкраїнська

Офіс Генерального прокурора продовжує збір доказів та встановлення всіх причетних осіб до трагедії біля Дебальцевого

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс Генерального прокурора продовжує збір доказів та встановлення всіх причетних осіб до трагедії біля Дебальцевого

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора триває досудове розслідування трагедії біля м. Дебальцевого у січні-лютому 2015 року.

Наразі у кримінальному провадженні продовжується збір доказів та встановлюються всі причетні особи. Зокрема, аналізуються телефонні переговори високопосадовців Збройних Сил РФ, учасників незаконних збройних формувань РФ, а також трафіки з’єднань операторів мобільного зв’язку. За їх результатами будуть призначені експертизи щодо ідентифікації причетних осіб за голосом, а також комплекс інших слідчих та процесуальних дій.

За версією слідства, фактором безпосереднього причинно-наслідкового зв’язку з понесеними втратами українських військових, озброєння і військової техніки під час бойових дій під Дебальцевим, є військова агресія Збройних Сил РФ. Вона полягала у обстрілах окремих районів Донецької області з території країни-агресора та подальшому прямому вторгненню на територію України, а також вчиненні військовими РФ воєнних злочинів.

Під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 21 січня до 18 лютого 2015 року загинув 141 учасник АТО, 356 поранено, 150 взято в полон та 11 зникли безвісти.

За результатами досудового розслідування наразі вже повідомлено про підозру високопосадовцям Збройних Сил РФ за ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 2 ст. 437 (участь у веденні агресивної війни) КК України. Вони безпосередньо здійснювали керівництво та координацію бойових дій проти сил АТО у цей період:

- командувач 20-ої гвардійської загальновійськової Краснознаменної армії ЗС РФ генерал-майор С. Кузовльов;

- командир 200-ої окремої мотострілецької бригади Берегових військ Північного флоту ВМФ РФ генерал-майор О. Цеков;

- командувач 58-ої загальновійськової армії Південного військового округу ЗС РФ генерал-лейтенант А. Гурульов;

- командувач 41-ої загальновійськової армії Центрального військового округу ЗС РФ генерал-майор О. Завізьон.

Усіх зазначених військовослужбовців Збройних Сил РФ оголошено в розшук, судом надані дозволи на їх затримання.

Максимальна санкція за цими статтями – довічне позбавлення волі.

Другие новости