ПоддержатьУкраїнська

Офіс Генерального прокурора реагує на порушення строків тримання під вартою та відбування покарання

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс Генерального прокурора реагує на порушення строків тримання під вартою та відбування покарання

Офіс Генерального прокурора звернувся до керівників регіональних прокуратур з вимогою активізувати нагляд за додержанням законів щодо строків тримання узятих під варту та осіб, які відбувають покарання.

Прокурорські перевірки засвідчили, що співробітники установ попереднього ув’язнення та виконання покарань, у порушення вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення» та КПК України, не забезпечують належний контроль за дотриманням строків тримання під вартою та відбування покарання. Це призводить до того, що ув’язнені незаконно перебувають під вартою у слідчих ізоляторах після закінчення строку тримання під вартою.

Зокрема, у Дніпропетровській області обвинувачений незаконно перебував у слідчому ізоляторі під вартою протягом 7 днів після закінчення строку тримання під вартою. У виправній колонії Вінницької області майже два місяці незаконно утримувався засуджений. Це сталося через те, що у строк покарання не було зараховано термін попереднього ув’язнення.

За втручання прокурорів цих осіб звільнено. Обласні прокуратури розпочали досудові розслідування за фактами завідомо незаконного тримання під вартою та незаконного позбавлення волі (ч. 2 ст. 371, ч. 1 ст. 146 КК України).

Перевірки тривають.

Другие новости