ПоддержатьУкраїнська

Офіс Генпрокурора добився створення належних умов для неповнолітніх матерів, які відбувають покарання із дітьми віком до 3-х років

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс Генпрокурора добився створення належних умов для неповнолітніх матерів, які відбувають покарання із дітьми віком до 3-х років

Офіс Генерального прокурора оскаржив протиправну бездіяльність Міністерства юстиції України, яке не створювало будинків дитини в установах виконання покарань для засуджених неповнолітніх жінок. Після звернення прокуратури до суду Мін’юст виконав вимоги Кримінально-виконавчого кодексу і облаштував такий сектор для тримання неповнолітніх матерів.

Прокуратура обґрунтувала позов тим, що відсутність спеціальних установ для відбуття покарання засуджених неповнолітніх, які мають при собі дітей віком до 3-х років, порушує їх права на належні матеріально-побутові умови. А це, в свою чергу, впливає на збереження соціальних функцій цих жінок, своєчасність їх виправлення і соціальної адаптації, забезпечення батьківських прав, а також прав дитини, зведення до мінімуму можливих негативних наслідків після звільнення.

Міністерство юстиції в лютому 2020 року створило при Кам’янській виправній колонії спеціальний сектор для тримання неповнолітніх жінок із дітьми віком до 3-х років, розрахований на 6 осіб.

Таким чином відповідач виконав вимоги прокурора у добровільному порядку і порушення закону усунуті. Окружний адміністративний суд міста Києва виніс ухвалу про закриття провадження у справі, процес в якій тривав з лютого 2019 року.

Другие новости