ПоддержатьУкраїнська

Офіс Генпрокурора протидіє катуванням – притягнуто до відповідальності 6 правоохоронців і проводиться 10 розслідувань з початку року

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс Генпрокурора протидіє катуванням – притягнуто до відповідальності 6 правоохоронців і проводиться 10 розслідувань з початку року

Спеціалізований підрозділ Офісу Генерального прокурора з протидії катуванням та іншим порушенням прав людини з боку правоохоронців здійснює системну роботу з притягнення до відповідальності правоохоронців, які нехтують правами людини, і вона вже має перші результати.

Так, протягом перших двох місяців роботи працівниками вказаного підрозділу було витребувано понад 50 кримінальних проваджень з територіальних органів прокуратури, ДБР і Національної поліції у зв’язку із не проведенням ефективного розслідування за фактами грубих порушень прав людини. Також ними розпочато 10 власних розслідувань. Вже в січні-лютому 2020 року за катування, перевищення сили при затриманні та здійснення незаконних затримань прокурори підрозділу повідомили про підозру 6 правоохоронцям.

Результати моніторингу Офісу Генпрокурора свідчать, що у 2018 – 2019 роках кількість зареєстрованих кримінальних проваджень цієї категорії дорівнює майже 1800 випадкам на рік. В першу чергу, це стосується порушень в діях працівників Національної поліції, Державної кримінально-виконавчої служби та Служби безпеки України.

Водночас ефективне розслідування за такими фактами не проводилося: кількість проваджень по катуванням, що направлялися до суду, не перевищувала 10 справ на рік, за перевищення повноважень правоохоронцями, що поєднувалося з насильством, – не більше 60 проваджень на рік.

Нагадаємо, Генеральний прокурор визначив протидію порушенням прав людини з боку правоохоронців в якості одного з головних пріоритетів діяльності Офісу Генпрокурора у 2020 році, а також створив в структурі відомства спеціалізований підрозділ для ефективної роботи на цьому напрямі.

Другие новости