ПоддержатьУкраїнська

Офіс Генпрокурора розпочав кримінальне провадження за зверненням омбудсмана щодо недотримання правил карантину у Київському СІЗО

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс Генпрокурора розпочав кримінальне провадження за зверненням омбудсмана щодо недотримання правил карантину у Київському СІЗО

Офісом Генерального прокурора внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам (ст. 325 КК України), що були виявлені Уповноваженою Верховної Ради з прав людини під час моніторингового візиту до Київського слідчого ізолятора.

Омбудсман звернулася до Офісу Генерального прокурора і вказала на ймовірні порушення карантинних заходів, що можуть спричинити загрозу поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 у Київському СІЗО. В установі утримується понад 2,4 тис ув’язнених та щоденно працює понад 420 осіб персоналу, а, отже розповсюдження інфекції в умовах ізоляції матиме тяжкі наслідки.

Зокрема, адміністрація установи не забезпечила засобами індивідуального захисту ув’язнених, які направляються до судів або на проведення слідчих дій та необхідну їх ізоляцію після повернення. З моменту введення в пенітенціарній системі карантину з Київського слідчого ізолятора до судів було доставлено 1648 осіб.

Крім того, медична частина СІЗО виявилася не підготовленою до роботи в умовах карантину, персонал слідчого ізолятора та медичні працівники, не використовують засоби індивідуального захисту. Порушується порядок дезінфекції одягу та взуття, а також правила прийому посилок, бандеролей та передач для утримуваних осіб.

Офіс Генерального прокурора вкотре наголошує на необхідності дотримання усіх передбачених та затверджених заходів спрямованих на унеможливлення поширення COVID-19 у місцях несвободи.

Другие новости