ПоддержатьУкраїнська

Органами обласної прокуратури приділяється увага стягненню плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, які перевищують нормативні норми

StopCor
StopCor

StopCor

Органами обласної прокуратури приділяється увага стягненню плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів,  які перевищують нормативні норми

Реалізуючи конституційну функцію та захищаючи інтереси держави, органами обласної прокуратури вживаються заходи представницького характеру щодо стягнення з перевізників – суб’єктів господарювання плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з перевищенням вагових обмежень, чим порушено вимоги ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Спірні правовідносини фактично пов`язані зі сферою наповнення державного бюджету, до якого мають своєчасно та в повному обсязі надходити кошти, що безпосередньо стосується прав та економічних інтересів держави в цілому. Несвоєчасна сплата або несплата коштів призводить до зменшення фінансових надходжень до Державного бюджету України, що веде до заподіяння шкоди інтересам держави.

Так, органами обласної прокуратури у 2020 році пред’явлено 17 позовів в інтересах Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення плати за проїзд великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами загального користування в сумі майже 1 млн. грн., з яких розглянуто та задоволено 13 позовів на суму 504 тис. грн. Інші позови перебувають на розгляді в суді. З числа задоволених позовів до бюджету порушниками вже сплачено 405 тис. грн.

У поточному році судами за позовами органів прокуратури вже відкрито провадження у 3 справах.

Захист порушених інтересів держави у сфері використання бюджетних коштів і надалі буде незмінним пріоритетом представницької діяльності органів прокуратури.

Пресслужба Харківської обласної прокуратури

Другие новости