ПоддержатьУкраїнська

Парк ракет: "потьомкінське селище" чи пам'ятник корупції?

StopCor
StopCor

StopCor

Парк ракет: 'потьомкінське селище' чи пам'ятник корупції?

Фейковий музейний комплекс, Парк ракет, розташований просто у серці Дніпра. В самому парку знаходяться будівлі облради та обладміністрації. Це місце – історичний ареал з будинками початку 20 століття. І хоча музею тут ніколи не було, власність, тим не менш, комунальна.

Знімальна група «Стоп Корупції» спробувала потрапити всередину. Та зробити це виявилось неможливо, двері, як з'ясувалося, зачинені. Що приховує керівництво – достеменно невідомо, але виходити назовні вони також вперто відмовились.

Ця історія розпочалась ще за часів «папєрєдніків». Як розповідає екс-держпосадовець Вадим Шабанов: «Коли більшість в Раді взяли регіонали після перемоги Януковича, керівником адміністрації був Євген Удод, і вони тоді носились з двома мантрами. Перша – нематеріальна, петриківський розпис, а друга – це ракетна галузь». 

Парк ракет: ''потьомкінське селище'' чи пам'ятник корупції?

Разом і на макети, і на будівлю тоді виділили аж 12 мільйонів гривень обласних грошей. Музейний комплекс «Парк ракет» мав стати апофеозом у створенні образу Дніпропетровщини як лідера країни в аерокосмічній галузі. 

Музейний комплекс відкрили 29 жовтня 2013 року. Рівно через місяць після того на Майдані поб’ють мирний мітинг, а ще через чотири – мітингарів розстріляють. Про списані на побудову музею кошти вже ніхто й не згадує. Наразі музейний комплекс так і залишається порожнім будиночком з трьома макетами за 4 мільйони гривень. 

Парк ракет: ''потьомкінське селище'' чи пам'ятник корупції?

Власне розслідування «СтопКору» на цю тему – у відеосюжеті. 

https://youtu.be/v9px6KqK_K8

Другие новости