ПоддержатьУкраїнська

Перевищення службових повноважень та знищення інформації – поліцейські постануть перед судом

StopCor
StopCor

StopCor

Перевищення службових повноважень та знищення інформації – поліцейські постануть перед судом

До суду скеровано обвинувальний акт відносно дільничних офіцерів  одного з відділів поліції в м.Одеса ГУ Нацполіції в Одеській області.  Правоохоронці обвинувачуються у перевищенні службових повноважень із застосуванням насильства та зброї, службовому підробленні, а також незаконних діях з інформацією (ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 362 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві,  процесуальне керівництво – прокуратура Одеської області 

На час скоєння злочину обвинувачені перебували на оперативних посадах Управління протидії злочинності у сфері економіки Головного управління МВС в Одеській області.

Слідством встановлено, що 7 жовтня 2015 року у ході негласних слідчих дій, у межах кримінального провадження за фактом можливого вимагання неправовірної вигоди, громадянин запропонував сільському голові 3 тисячі гривень за видачу дозволу на розміщення зовнішньої реклами.  Посадовець від хабара відмовився та намагався доставити громадянина на власному автомобілі до районної прокуратури для з’ясування законності його дій.

Незважаючи на те, що пропозиція неправомірної вигоди сільським головою була відхилена, один із оперуповноважених почав переслідувати посадовця, здійснив два постріли з травматичного пістолету у бік його автомобіля та заблокував автівку. Після чого, правоохоронець повалив сільського голову на землю та завдав декілька ударів ногою, чим спричинив йому тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Інший оперуповноважений, розуміючи, що неправомірні дії його колеги зафіксовані  за допомогою спецзасобів, вилучив карту пам’яті з відеозаписом та видалив її вміст.

Після цього він підробив протоколи про негласні слідчі дії та направив їх до прокуратури для подальшого використання у кримінальному провадженні.

У разі доведення вини, обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Другие новости