
Сума збитків, завданих рибному господарству, сягає півтора мільйона гривень. Профілактичні заходи з виявлення браконьєрства тривають з 7 квітня.

Операція «Нерест» проводиться в період нерестової заборони для збереження водних ресурсів. Спецзаходи проводяться силами поліції та інших служб та відомств, які відповідають за контроль над водними ресурсами.
З початку спецзаходів поліцейські Донеччини задокументували 13 фактів незаконного вилову риби. Затримано 14 правопорушників, у яких вилучено майже 1000 кг водних біоресурсів та 800 метрів сіток. Відносно браконьєрів складено 5 адміністративних матеріалів та за 9 фактами розпочато досудове розслідування.
Так, поліцейські Мангуша разом із співробітниками прикордонної служби затримали риболовів, які виловлювали рибу за допомогою незаконного знаряддя лову. У зловмисників вилучено 850 кг камбали.
Загальна матеріальна шкода, якої браконьєри завдали природному середовищу, сягає 1 500 000 гривень.
Нагадуємо, що в період нересту діє заборона на будь-який промисловий вилов риби, а промислові знаряддя лову опечатані до кінця весняно-літньої нерестової заборони.
Забороняється:
- організація змагань зі спортивного рибальства і підводного полювання;
- проведення в рибогосподарських водних об'єктах та в прибережних захисних смугах робіт і заходів, які є джерелом підвищеного шуму і занепокоєння видобуток будівельних матеріалів, гравію та піщано - ракушкової суміші;
- забір води без ефективних рибозахисних пристроїв;
- заготівля очерету, рогози та інших водних рослин в місцях масового нересту риби;
- пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених нерестилищами в період нересту, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.
Загальнодержавні спецзаходи триватимуть до 10 червня.



