ПоддержатьУкраїнська

Підозри Воронченку й Порошенку можуть свідчити про підготовку агресії РФ на морі, – Морська експертна платформа

StopCor
StopCor

StopCor

Підозри Воронченку й Порошенку можуть свідчити про підготовку агресії РФ на морі, – Морська експертна платформа

Підозри Воронченку й Порошенку можуть свідчити про підготовку агресії РФ на морі, – Морська експертна платформа

Підозри Воронченку й Порошенку можуть свідчити про підготовку агресії РФ на морі, – Морська експертна платформа

Кримінальна справа, яку розслідує ДБР з приводу “керченського рейду” суден ВМСУ в листопаді 2018 року, і наміри оголосити у зв’язку з цим підозри в державній зраді експрезиденту Порошенку, колишньому секретареві РНБО Турчинову й командувачу ВМС ЗСУ Воронченку є політично мотивованою, ставить під питання законність опору України російському агресору та може свідчити про підготовку агресії РФ з моря.

Про це йдеться в заяві “Морської експертної платформи”, оприлюдненій увечері в суботу, 25 квітня.

“Ми, представники об’єднання “Морська експертна платформа”, заявляємо про те, що наміри влади вручити адміралу Ігорю Воронченку повідомлення про підозру у вчиненні державної зради є нічим іншим, ніж політичною розправою над ним, а також над його військовим та політичним керівництвом”, – сказано у відозві, текст якої оприлюднив у фейсбуці представник “МЕП” Михайло Гончар. Експерти наголошують, що прохід військових кораблів України з Чорного до Азовського моря здійснювався без порушень положень міжнародного права та національного законодавства України. “Звинувачення адмірала Воронченка у державній зраді на основі подій, що відбулися в Керченській протоці та Чорному морі в листопаді 2018 року, а саме — захопленні російськими силовиками кораблів ВМС України в водах Чорного моря після їх невдалої спроби пройти Керченську протоку, може висувати лише влада, яка ставить під сумнів законне право України на вільний прохід власними морськими акваторіями. В світі є лише одна країна, яка офіційно про це заявляє — це Російська Федерація”, – зазначено в заяві. Експерти “МЕП” також вважають, що справа проти адмірала Ігоря Воронченка, Петра Порошенка та Олександра Турчинова “є не лише частиною особисто політично вмотивованої помсти сьогоднішніх можновладців своїм попередникам”. “Ця справа ставить під питання законність опору агресору взагалі та руйнує правову позицію України в міжнародних арбітражах проти Російської Федерації. За таких умов цілком очевидно чиї інтереси обслуговують ті, хто реалізує сценарій політичного переслідування українського адмірала.

В умовах російської агресії, що триває, такі переслідування є спробами перекласти відповідальність за відкриту збройну агресію Росії проти України на морі з російського агресора на українське керівництво, яке у 2018 році схвалювало непрості, але вкрай важливі для безпеки нашої держави й українського суспільства рішення”, – сказано в заяві. Підписанти стверджують, що такі дії нинішнього керівництва держави “деморалізують особовий склад ВМС України, які героїчними зусиллями відновлюють український військовий флот в умовах зростаючої мілітаризації Чорноморського регіону Російською Федерацією та наростаючої загрози суверенітету й територіальній цілісності України з моря, а також є знущанням над бойовим духом усіх Збройних Cил України, які є головним гарантом вільної і незалежної України”. “МЕП” зазначає, що “підготовка до оголошення підозри вже завдала величезної шкоди ВМС України” та може свідчити про підготовку сприятливих обставин для агресії Росії з моря.

“Можливо, це саме сценарій «Одеса наша» та розблокування Північно-Кримського каналу і розглядаються в Кремлі як такі, що допоможуть врятувати рейтинг Путіна”, – зазначають підписанти заяви. Вони закликали всі політичні та громадські сили, що стоять на проукраїнських державницьких позиціях, “об’єднатися з метою відвернути загрозу повернення в Україну практики політичних переслідувань та справжньої державної зради на користь російського агресора”.

“Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського не робити непоправних помилок, які вже мали місце в новітній українській історії, які призводили до міжнародної політичної ізоляції тих президентів, які їх допускали і які відкидали країну на десятиліття назад у її розвитку як європейської, демократичної держави”, – попередили в “МЕП”.

Другие новости

Зарезал брата: в Киеве задержали убийцу

Зарезал брата: в Киеве задержали убийцу

В полицию Киева поступило сообщение о том, что в квартире на одной из улиц Соломенского района обнаружено тело мужчины с колото-резаными ранами живота и ноги