ПоддержатьУкраїнська

Після розслідування "СтопКору" у Нацспілці письменників України анонсували глобальні зміни в роботі

StopCor
StopCor

StopCor

Після розслідування 'СтопКору' у Нацспілці письменників України анонсували глобальні зміни в роботі

Національна спілка письменників України планує розірвати договори на оренду своїх приміщень зі старими орендаторами, ціну за оренду майна підвищать, це дозволить підняти зарплати для представників регіональних організацій. Про це у ході засідання Національної спілки письменників України стало відомо журналістам «СтопКору».

«За словами голови спілки Михайла Сидоржевського, наразі заборгованості в спілки немає. Є борги у дирекції правління майном. За рахунок видавництва борги будуть погашені. Це буде робитись завдяки збільшенню ціни договору оренди. Зі старими орендарями договори будуть розриватись. Завдяки цьому для обласних організацій буде піднята зарплата з вересня. Голова стверджує, що за постійними проблемами з майном стоять люди з великих кабінетів. Вони будуть продовжувати атакувати спілку. Тож члени спілки відстоюватимуть свою позицію.

Після розслідування ''СтопКору'' у Нацспілці письменників України анонсували глобальні зміни в роботі

Спілці потрібно брати участь у приватному літературному процесі, у громадсько-політичному житті, відстоювати українську національну культуру та позбавитись фінансового голоду.

Було піднято запитання про вихід спілки з ТОВ «Багатопрофільний лікувально-хірургічний центр». Причина – відсутність жодних дивідендів від членства.

За голосуванням було виявлено, що 30 членів за, 2 проти. Завдяки цьому рішенню спілка отримає 1 мільйон гривень. Отже, рішення було прийняте. Навколо цього розгорілась активна дискусія, в результаті якої одному з членів спілки правління винесло догану за недотримання статуту. У вересні цього року планується з'їзд спілки. На якій буде обговорено, що було зроблено за цей час», – розповіли у «Стоп корупції».

Після розслідування ''СтопКору'' у Нацспілці письменників України анонсували глобальні зміни в роботі

Нагадаємо, журналісти «СтопКору» у ході розслідування дізнались про мільйонні оборудки у Нацспілці письменників України. Схемами зацікавились у СБУ.

На балансі Національної спілки письменників знаходяться приміщення в Одесі, Києві, Ірпені та Трускавці. Ірпінське та Одеське майно вже потроху розпродається. Успішно здається в оренду та суборенду і спілчанське майно. На сьогодні за матеріалами відчуження одеської землі вже працює Служба безпеки, адже йдеться про багатомільйонні втрати. Про це у розслідуванні повідомили журналісти «СтопКору».

«Секретаріат приймає ухвалу, а очолює його пан Сидоржевський. Щодо майна одеського, то він рекомендує підтримати статут і продати частину майна», – розповів  юрист, член правління НСПУ впевнений Анатолій Гай.

Незадоволені керівництвом Сидоржевського митці кажуть: очільник спілки оточив себе маріонетками, які будуть виконувати будь-які забаганки голови. «Комусь треба медальку, комусь книжечку, комусь стипендію пообіцяли, а вирішує це секретаріат на чолі з Сидоржевським», – зазначає пан Анатолій. «Треба Верховній Раді просто зняти фінансування, а там побачимо, що буде. Злодії автоматично зникнуть і прийдуть молоді люди», – додає письменник Сергій Пантюк.

Після розслідування ''СтопКору'' у Нацспілці письменників України анонсували глобальні зміни в роботі

Сам пан Сидоржевський дав телефонне інтерв'ю і сказав, що його позицію слід читати на сторінках Літературної України й на його сторінці в Фейсбуці. «СтопКор» таки придбав запропоновану газету, в якій Сидоржевський спростовує всі обвинувачення: «За опонентами стоять, і це я знаю, за опонентами нашими… Це пішаки, їх використовують, стоять люди із високих кабінетів, зацікавлені в тому, щоб спілка була, керівництво – деморалізовано, паралізовано, переобрати керівництво, і тоді отримати доступ до майна і роздерибанити це майно».

Наразі ж законність усіх дій голови НСПУ перевіряють правоохоронці, а за розвитком подальших подій обов'язково слідкуватимуть журналісти «СтопКору».

Другие новости