ПоддержатьУкраїнська

Після звернення активістів Державна екологічна інспекція перевірила копачів-нелегалів на Київщині

StopCor
StopCor

StopCor

Після звернення активістів Державна екологічна інспекція перевірила копачів-нелегалів на Київщині

Після звернення юристів "Стоп корупції" Генеральна прокуратура України змусила Державну екологічну інспекцію у Київській області провести перевірку незаконного видобутку піску біля села Погреби, що у Броварському районі.

Про такі зрушення у справі повідомляють юристи проекту.

"За результатами перевірки встановлено, що ТОВ "Гідроекоресурс" та ТОВ "Чистий грунт" незаконно (без необхідної дозвільної документації) зайняли земельну ділянку площею у 12,65 гектарів. Цей факт задокументували в Державній екологічній інспекції. Окрім того, в інспекції порахували суму збитків, завданих копачами державі", - зазначають юристи.

Нагадаємо, що саме це місце незаконного видобутку піску стало підґрунтям для отримання хабаря так званими "діамантовими прокурорами".

Юристи "Стоп корупції" перешлють відповідь від екоінспекції до прокуратури Київської області, щоб там порушили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 197-1 (самовільне захоплення земельної ділянки).

Нагадаємо, під час розслідування журналісти "СтопКору" викрили та зафіксували факт незаконного видобутку піску в промислових обсягах - його намивали за допомогою земснарядів біля села Погреби Броварського району. Спритники працюють без спеціального дозволу на користування надрами Держгеології та гірничого відведення (вимога статті 19 Кодексу України про надра), такі факти встановили юристи "Стоп корупції".

Обсяги незаконного видобутку вражають: за рік - до 150-200 тисяч тонн піску. Вартість тонни складає 40-65 грн./т. Щороку незаконно видобувається та реалізується піску на 8-13 млн. грн., з яких не сплачується жодних платежів ні до держаного, ні до місцевих бюджетів, що завдає прямих збитків державі, з'ясували журналісти під час розслідування.

Після звернення активістів Державна екологічна інспекція перевірила копачів-нелегалів на Київщині

Другие новости

Вербовала школьников в 'Юнармию': 'заместительница' главы оккупационного 'правительства Крыма' получила подозрение

Вербовала школьников в "Юнармию": "заместительница" главы оккупационного "правительства Крыма" получила подозрение

На основании собранных улик следователи Службы безопасности сообщили Романовской о подозрении по ч. 1 ст. 111 Уголовного кодекса Украины (государственная измена)