ПоддержатьУкраїнська

Поліцейські звертають увагу громадян на три правила при здійсненні віртуальних операцій

StopCor
StopCor

StopCor

Поліцейські звертають увагу громадян на три правила при здійсненні віртуальних операцій

Про них правоохоронці говорили не один раз, але, зважаючи на те, що декілька мешканців району, проігнорувавши чи забувши їх, стали жертвами шахраїв, маємо нагадати.

1. По товар чи послуги заходьте тільки на широко відомі та перевірені інтернет-ресурси. Майте на увазі, що у добросовісних підприємців є дуже багато двійників, за якими приховуються зловмисники. Тому перевіряйте правильність написання назви сайту, інтернет-магазину, платформи оголошень тощо у пошуковому рядку.

2. Стережіться надто привабливих знижок, акцій, пропозицій, розстрочок тощо. Пам’ятайте, що ніхто з продавців не здійснюватиме підприємницьку діяльність собі у збиток.

3. Не розголошуйте дані банківських карток, паролів тощо. Ніхто не має права у вас витребувати цю інформацію, навіть працівники банківських установ.

Не забувайте ці настанови, бо може статися так, що ви не лише не отримаєте бажаного, а й втратите свої гроші. Так сталося з декількома мешканцями Подільського району, які спокусилися низькими цінами та розстрочкою і шахраям «заплатили аванс» за оренду житла, «забронювали» місце в автобусі міжнародного сполучення, «внесли передплату» за дрова і дизельне пальне. Ще, як приклад, дві жінки з Куяльницької ОТГ та Балти передали незнайомцям дані банківських карток, а одна з них навіть виконала ряд онлайн-операцій і позбулася не тільки власних заощаджень, а і щойно оформленого за порадою того ж зловмисника кредиту. А жителя Подільська  представник так званої брокерської контори переконав, що за допомогою новітніх технологій і вдалого вкладення грошей він отримуватиме щомісячний дохід у вигляді високих відсотків. «Клієнт» вніс основну суму, потім  сплатив страховку, податок, комісію, а коли внески перевищили двадцять тисяч гривень, звернувся в правоохоронні органи, щоб йому допомогли повернути хоча б власні кошти.

Зараз поліцейські проводять розслідування за всіма фактами шахрайств та встановлюють правопорушників, аби притягнути їх до відповідальності. Втім не повторюйте чужих помилок, щоб у зловмисників не було жодного шансу на існування.

Подільське районне управління поліції в Одеській області

Другие новости