ПоддержатьУкраїнська

Поранення громадянина під час переслідування авто в Харкові — ДБР повідомило про підозру патрульному

StopCor
StopCor

StopCor

Поранення громадянина під час переслідування авто в Харкові — ДБР повідомило про підозру патрульному

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, повідомили про підозру командиру однієї з рот Управління патрульної поліції у Харківській області за перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що 13 лютого близько 3 години ночі в Харкові патрульні отримали повідомлення, що троє громадян після вживання спиртних напоїв мають намір їхати автомобілем марки «Subaru Forester». Поліцейські, відпрацьовуючи інформацію, виявили схожий автомобіль поблизу села Хролі. Почалося переслідування, однак водій транспортного засобу не зупинився.

Командир роти, розуміючи, що водій своїми діями не створює загрозу життю та здоров'ю людей або поліцейських, застосував табельну зброю для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження. Патрульний здійснив три постріли в бік авто. В результаті, пасажир автомобіля отримав два проникаючі поранення в спину та поперек з розривом правої легені.

Важливо: Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський уповноважений у виняткових випадках застосовувати вогнепальну зброю:

  • для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров’ю людей та/або поліцейського;
  • тільки після попередження про необхідність припинення протиправних дій і намір використання заходу примусу;
  • з метою заподіяння особі такої шкоди, яка є необхідною і достатньою в такій обстановці, для негайного відвернення чи припинення збройного нападу;
  • поліцейському заборонено застосовувати вогнепальну зброю в місцях, де може бути завдано шкоди іншим особам, а також у вогненебезпечних та вибухонебезпечних місцях, крім випадків необхідності відбиття нападу або крайньої необхідності.

Розслідування резонансної стрілянини у Харкові перебуває на контролі керівництва Державного бюро розслідувань. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області.

У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Другие новости