ПоддержатьУкраїнська

Посадовці ДПС щомісяця виводили у "тінь" понад 500 мільйонів гривень (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

Посадовці ДПС щомісяця виводили у 'тінь' понад 500 мільйонів гривень (фото)

Співробітники Служби безпеки України викрили та припинили діяльність новопризначених посадовців Державної податкової служби, які сприяли комерсантам у виведенні в тіньовий сектор економіки понад 500 мільйонів гривень щомісяця.

Чиновники здійснювали несанкціоновані дії із службовою інформацією. Таким чином зловмисники давали можливість низці "конвертаційно-транзитних" груп оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику і, як наслідок, ухилятись від сплати податків в особливо великих розмірах.

Посадовці департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій і доходів ДПС України спільно зі службовцями ДПС у Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській та Донецькій областях і місті Києві вступили у змову з власниками ІТ-підприємства. Ця компанія здійснює розробку відповідного програмного забезпечення для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів ДФС України. Як розробники систем захисту цих ресурсів комерсанти створили можливість для забезпечення незаконного формування податкового кредиту з ПДВ суб'єктам реального сектору економіки. Для цього використовувались понад 300 підконтрольних організаторам фіктивно створених фірм, які через проведення безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів/послуг штучно формували податковий кредит замовникам.

Посадовці ДПС щомісяця виводили у ''тінь'' понад 500 мільйонів гривень (фото)

Наразі зареєстровано кримінальне провадження та тривають слідчі дії, передає пресцентр СБУ.

Другие новости