ПоддержатьУкраїнська

Посадовці ПАТ «Банк Михайлівський» підозрюються у виведенні 283 млн грн коштів банку і нанесенні збитків Фонду гарантування вкладів

StopCor
StopCor

StopCor

Посадовці ПАТ «Банк Михайлівський» підозрюються у виведенні 283 млн грн коштів банку і нанесенні збитків Фонду гарантування вкладів

Офіс Генпрокурора спільно з ДБР і Нацполіцією повідомили про підозру колишньому виконувачу обов’язків голови правління та 6-ти посадовцям ПАТ «Банк Михайлівський» за фактом зловживання повноваженнями, що призвело до безпідставного виведення понад 283 млн грн коштів банку та збитків Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За версією слідства, вказані особи підозрюються в тому, що у лютому 2015 року вони уклали кредитні договори з грубим порушенням законодавства і внутрішніх документів банку, перерахувавши у подальшому понад 283 млн грн на рахунки різних юридичних осіб. При цьому вони вірогідно розуміли, що зазначені кредитні кошти не будуть повернуті банку.

Внаслідок таких дій ПАТ «Банк Михайлівський» був віднесений до неплатоспроможних. В ньому запроваджено тимчасову адміністрацію і розпочато процедуру виведення з ринку, включаючи відшкодування коштів вкладникам банку за рахунок грошових ресурсів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

З 19 вересня 2019 року в Офісі Генерального прокурора (на той час ГПУ) розпочав роботу Департамент процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях, який спеціалізується на провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з масштабними розкраданнями державних коштів, злочинів у кредитно-фінансовій сфері. Відтак, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора ведеться системна робота щодо розслідування фактів шахрайства з боку вищого керівництва банків і протидії виведення коштів у банківському секторі. Так, вже оголошено про підозру колишньому народному депутату, який ймовірно причетний до злочинної схеми з розтрати та легалізації 2,5 мільярдів гривень банку „Фінанси та кредит“. Також оголошено підозру власнику VAB Банку у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости