У середу, 22 січня 2020 року, за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора НАБУ повідомлено про підозру колишньому Урядовому уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини, колишньому першому заступнику Міністра юстиції, бенефіціару приватної компанії та ще трьом особам у заволодінні та легалізації понад 54 млн гривень державних коштів (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.
За версією слідства, у 2013 році представник товариства, підконтрольного колишньому народному депутату України, за його вказівкою, підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ) заяву про стягнення з держбюджету України понад 54,1 млн гривень в якості невиплаченої заборгованості одного з ПАТ («Київенерго») перед підприємством щодо зберігання мазуту. В цій заяві, зокрема, зазначалося, що з 2009 року рішення суду про стягнення вказаних коштів не виконувалося, проте з’ясувалося, що товариство навіть не зверталося до виконавчої служби за його реалізацією.
Окрім того, було приховано факт відступлення права вимоги до зазначеного ПАТ на користь іншої приватної компанії, також афільованої з колишнім народним депутатом - організатором схеми, що сталося за півроку до звернення до ЄСПЛ.
У подальшому, за даними слідчих, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов’язався сплатити на користь підконтрольного нардепу товариства зазначену суму з держбюджету України за зобов’язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. На підставі цього у лютому 2016 року Міністерство юстиції перерахувало ці кошти.
Досудове розслідування триває. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.