ПоддержатьУкраїнська

Представники незаконного будівництва на Редутній у Києві перегородили дорогу активістам "СтопКору" краном

StopCor
StopCor

StopCor

Представники незаконного будівництва на Редутній у Києві перегородили дорогу активістам 'СтопКору' краном

Працівники незаконного будівельного майданчика по вулиці Редутній, 32 у столиці перегородили дорогу активістам "Стоп корупції" будівельним краном. Представники проекту викликали на місце поліцію. Подробиці повідомив голова правозахисного блоку проекту Ігор Бондарчук. 

Представники незаконного будівництва на Редутній у Києві перегородили дорогу активістам ''СтопКору'' краном

"Ми у рамках громадського моніторингу приїхали перевірити, що відбувається на нелегальному будівництві на Редутній у буферній зоні Києво-Печерської лаври. На цій території діє мораторій на будь-які роботи, але попри це будівельні роботи тривають. Ми уже неодноразово фіксували факти протиправних дій, порушення у заявах до правоохоронних органів, на деякий час роботи зупиняють, та минає кілька днів і техніка знову працює. Цього разу нам перекрили дорогу будівельним краном. Ми викликали на місце поліцію", – розповів головний правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Додамо, що попри порушення містобудівного та земельного законодавства на Редутній, 32 зводять висотку.

Представники незаконного будівництва на Редутній у Києві перегородили дорогу активістам ''СтопКору'' краном

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" звернулись з цього приводу до прокуратури Києва та ДАБІ України із заявами, у яких виклали усі порушення з боку забудовника і попросили втрутитись у ситуацію у межах компетенції.

"Власником вказаної земельної ділянки, замовником будівництва та організатором незаконних будівельних робіт є громадянка Пономаренко Т.С.

У ході громадського моніторингу та ретельної перевірки з боку юристів проекту ми з'ясували, що будівництво здійснюється на місці незаконно знесеного житлового будинку. В Реєстрі прав на нерухоме майно за даною адресою до сих пір значиться об’єкт нерухомості – житловий будинок, який знаходиться в іпотечній заставі в "Укрсоцбанку" (Альфа-банк).

В порушення містобудівного законодавства, вказаний будинок був знесений без жодного дозвільного документа з КМДА, РДА. Будинок навіть не виведено з реєстру нерухомості, крім того. був знищений предмет застави, що нанесло матеріальної шкоди "Укрсоцбанку" (Альфа-банку). Попри незаконне знесення будинку, Департаментом містобудування та архітектури КМДА 03.03.2014 року замовнику видано містобудівні умови і обмеження забудови, в порушення вимог чинного законодавства не на реконструкцію житлового будинку, а на нове будівництво.

Видані МУО всупереч чинному законодавству, зокрема, в порушення п.3.4. Порядку видачі МУО (Наказ Мінрегіонбуду №109 від 07.07.2011 р. у розділі "загальні відомості" не містять техніко-економічних показників об’єкта будівництва: показники висоти, відсоток забудови земельної ділянки, по відстанях до червоних ліній та сусідніх споруд та інше. Це порушення зроблено умисно для того, щоб забудовник міг будувати будівлю будь-якої висотності та площі забудови.

За заявою Пономаренко Т.С. в ДАБІ зареєстрована декларація про початок будівельних робіт № КВ 083140830188 від 24.04.2014 р. Декларація містить неправдиві дані та не відповідає параметрам, визначеним в містобудівних умовах та обмеженнях.  Також в декларації незаконно завищена поверховість.

Будівництво здійснюється в буферній зоні Києво-Печерської лаври (пам’ятка ЮНЕСКО), в центральному історичному ареалі м. Києва та в зоні охоронюваного ландшафту (розпорядження КМДА від 17.05.2002 року №979), що обумовлює необхідність отримання всіх дозвільно-погоджувальних документів, зокрема історико-містобудівного обґрунтування, дозволу та погодження Мінкультури. Натомість, дані дозволи та погодження отримані тільки в 2017 році, а тому МУО та Декларація в 2014 р. видані незаконно.

Даний об’єкт також потрапляє під дію Тимчасового мораторію на нове будівництво, відповідно до рішення КМДА №24/889 від 22.01.2015 року. Тому будівництво за вказаною адресою заборонено.

За нашою інформацією, за чисельні порушення ДАБІ скасувала декларацію про початок будівельних робіт на даному об’єкті. Натомість, будівництво незаконно продовжується і по даний час.

Крім цього, була занижена категорійність об’єкта будівництва. За класами наслідків зазначений житловий багатоквартирний будинок відноситься до 4 категорії (а за новим законодавством клас СС2) і повинен будуватись на підставі дозволу та будівельної експертизи", – зазначили у документі юристи проекту.

"СтопКор" просить керівництво ДАБІ провести позапланову перевірку наявності вихідних даних, дозвільної документації та її відповідності нормам земельного та містобудівного законодавства на об’єктах будівництва в м. Києві, по вул. Редутна, 32. У разі підтвердження фактів грубого порушення містобудівного законодавства на даних об’єктах, негайно зупинити будівельні роботи, скасувати декларації на початок виконання будівельних робіт та накласти стягнення на замовників та виконавців. Ініціювати скасування містобудівних умов та обмежень та позов до суду для приведення земельної ділянки в історичній зоні до попереднього стану та знесення незаконно збудованих об’єктів.

Другие новости