ПоддержатьУкраїнська

Представники "СтопКору" у РГК при НАБУ повідомили, як покарали детектива через конфлікт з адвокатом

StopCor
StopCor

StopCor

Представники 'СтопКору' у РГК при НАБУ повідомили, як покарали детектива через конфлікт з адвокатом

Дев'ятеро членів Ради громадського контролю при НАБУ проголосували за звільнення детектива Павла Єршова, у якого виник конфлікт з адвокатом. Ще четверо проголосували за винесення догани. 

Представники ''СтопКору'' у РГК при НАБУ повідомили, як покарали детектива через конфлікт з адвокатом

Проте дисциплінарна комісія не дослухалась до рекомендацій Ради. Подробиці справи повідомив журналіст "Стоп корупції" Артем Лагутенко, який входить до складу РГК при НАБУ.

"Члени РГК голосували за покарання детектива, але виявились у меншості. Більшість дисциплінарної комісії вирішила, що зібраних доказів не достатньо для встановлення вини детектива та його покарання. На їх переконання, по звинуваченнях щодо застосування насильства до адвоката треба чекати результатів розслідування кримінальної справи, розпочатої за зверненням Аліни Самарець", – зазначили члени ради громадського контролю при НАБУ.

Представники ''СтопКору'' у РГК при НАБУ повідомили, як покарали детектива через конфлікт з адвокатом

Додамо, днями відбулось засідання Ради громадського контролю при НАБУ щодо конфлікту між детективом бюро Павлом Єршовим і адвокатом Аліною Самарець, який мав місце 20 вересня 2017 року у приміщенні Лук’янівського СІЗО. Подробиці представники РГК виклали на сторінці ради у Фейсбуці.

"РГК заслухала як Аліну Самарець, її представників, самого детектива і результати розслідування відділу внутрішнього контролю НАБУ. Протягом півтори години були надані докази у справі, а також докладні пояснення обох сторін.

Пояснення адвоката та детектива суперечили одні одному. Детектив заперечував застосування насильства до адвоката, натомість стверджував, що штовхали саме його. Зауважимо, що і детектив Павло Єршов і адвокат Аліна Самарець пройшли перевірку на поліграфі. На жаль, висновки експертів виявились взаємовиключними, а тому не можуть бути достатніми та належними доказами їх пояснень. Фактично детектив визнав лише факт розмови на підвищених тонах, а дані поліграфу свідчать про ймовірне перешкоджання адвокату вийти з приміщення СІЗО.

Попри те, що зібрані докази не дають підстави однозначно стверджувати, що детектив застосовував насильство, на переконання Ради, у його діях є порушення. Рада громадського контролю при НАБУ переконана, що детективи бюро мають безумовно поважати права та гідність усіх учасників кримінальних проваджень, демонструвати найвищі стандарти професійної та етичної поведінки й уникати дій, які  можуть негативно впливати на авторитет НАБУ в очах суспільства. Уже сам факт допущення детективом такої ситуації, а також наявність сумніву в адекватності та законності його дій, а тим більше – можливого застосування фізичної сили, завдає реальної шкоди репутації НАБУ.

Саме з такої позиції Рада громадського контролю НАБУ одноголосно прийняла рішення рекомендувати Директору НАБУ покарати детектива Павла Єршова. З тринадцяти членів РГК, які взяли участь у засіданні, дев’ятеро проголосували за звільнення детектива, інші четверо – за винесення догани.

Проте дисциплінарна комісія не дослухалась до рекомендацій Ради.

Рада громадського контролю НАБУ дуже стурбована таким рішенням і вважає його помилковим. На думку РГК, відсутність будь-якого покарання детектива чи відтермінування його до моменту завершення розслідування у кримінальній справі у цій ситуації може призвести до виникнення у детективів НАБУ відчуття вседозволеності та зародження кругової поруки. Ці явища зруйнували довіру до існуючих правоохоронних органів, є причиною свавільних дій і ми переконані, що НАБУ повинно жорстко боротися з будь-якими проявами безкарності серед своїх працівників.

Звертаємося до Директора НАБУ самостійно розібратись у цій ситуації та вжити заходів для того, щоб не допустити падіння довіри до НАБУ через подібні дії детективів, які залишаються безкарними.

Повне відео даного засідання РГК при НАБУ згодом буде опубліковано", – ідеться на Фейсбуці РГК при НАБУ.

Другие новости