ПоддержатьУкраїнська

Примусова паспортизація населення Донеччини – учаснику терористичної організації заочно повідомлено про підозру

StopCor
StopCor

StopCor

Примусова паспортизація населення Донеччини – учаснику терористичної організації заочно повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури слідчими Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях мешканцю м. Макіївки заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у терористичній організації та порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у 2016 році колишній працівник органів внутрішніх справ України добровільно вступив до терористичної організації «ДНР», що контролюється незаконними збройними формуваннями РФ, зайнявши посаду так званого «начальника миграционной службы МВД «ДНР».

У порушення Конституції України та Конвенції про захист цивільного населення під час війни він забезпечував впровадження механізму обов’язкового отримання населенням, зокрема працівниками медичної та соціальної сфер і пенсіонерами, так званих «паспортів громадян «ДНР». Також він контролював порядок реєстрації і зняття осіб з реєстраційного обліку та дотримання іноземцями і особами без громадянства порядку тимчасового або постійного проживання, перебування, в’їзду, виїзду і транзитного проїзду через територію, підконтрольну НЗФ РФ.

Окрім того, учасник терористичної організації за допомогою місцевих ЗМІ здійснював вплив на формування серед населення думки про законність таких дій та легітимність окупаційної влади.

Досудове розслідування триває.

Відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури

Другие новости