ПоддержатьУкраїнська

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру «слідчим», які незаконно затримували одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу

StopCor
StopCor

StopCor

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру «слідчим», які незаконно затримували одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу

Прокуратура АР Крим спільно з Нацполіцією повідомила про підозру трьом працівникам так званого «Главного следственного управления Следственного комитета Российской Федерации по Республике Крым», які незаконно переслідували учасників мирного мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля Верхової Ради АР Крим 26 лютого 2014 року. Їм інкримінується порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Наразі їх оголошено в розшук, вживаються заходи для встановлення їхнього місцезнаходження.

За даними слідства, вказані особи, незаконно порушивши кримінальну справу за фактом нібито організації масових безпорядків проукраїнськими активістами, протиправно затримали одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу, ініціювали питання про обрання і багаторазове продовження запобіжного заходу - тримання під вартою, а також склали так званий обвинувальний акт і направили його до «суду».

Своїми діями вони вчинили порушення низки норм міжнародного гуманітарного права, передбачені Конвенцією про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Нагадуємо, прокуратура АР Крим раніше повідомила про підозру трьом колишнім суддям Апеляційного суду АР Крим, а на момент вчинення злочину – «суддям» незаконно створеного «Верховного суда Республики Крым», у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), за фактами кримінального переслідування учасників проукраїнського мітингу, що відбувався біля Верхової Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

Другие новости