ПоддержатьУкраїнська

Рейки "Азовсталь" vs British Steel France Rail: порівняння не на користь вітчизняного монополіста – Укрзалізниця не помічає?

StopCor
StopCor

StopCor

Рейки 'Азовсталь' vs British Steel France Rail: порівняння не на користь вітчизняного монополіста – Укрзалізниця не помічає?

Причиною «черепашої» швидкості та аварійності вітчизняних потягів є низька якість залізничних рейок. Втім, єдина спроба перейти на закордонні та якісніші рейки відбулась у 2016 році, коли Укрзалізниця закупила частину рейок французького виробництва Брітіш Стіл Франс Рейл на суму 140 млн грн. Щоправда, це був єдиний раз, коли закордонне підприємство допустили до участі у тендері. «Ексклюзивним постачальником» рейок в Україні є «Азовсталь», що належить Рінату Ахметову.

Журналісти «Стоп Корупції» надіслали запит у компанію Брітіш Стіл з проханням пояснити, чим їхні рейки відрізняються від вітчизняного виробництва «Азовсталі». У відеокоментарі репортерам відмовили, проте надали письмову відповідь, з якої випливає наступне.

Вартість стандартних рейок R-65 виробництва комбінату «Азовсталь», Україна, за тонну становить 24 тис. 633 грн. Вартість запропонованих рейок UIC-60 виробництва Брітіш Стіл Франс Рейл за тонну становить – 40 тис. 100 грн.

Проте коефіцієнт терміну служби рейок UIC-60 відносно рейок R-65 становить у 1,5 раза більше. Тоді вартість стандартних рейок збільшується і становить 36 тис. 950 грн/т. Також рейки R-65 на 1 км мають вагу 130 тонн, а рейки UIC-60 – 120 тонн, тому вартість стандартної рейки збільшується і становить 40 тис грн/т.

Виходячи з вищезазначеного, вартість укладки 1 км залізничної колії рейок з урахуванням терміну експлуатації й ваги становить: стандартних рейок  R-65 виробництва комбінату «Азовсталь» – 5 млн 203 тис. грн; рейок UIC-60 імпортного виробництва Брітіш Стіл Франс Рейл – 4 млн 835 тис., а це економія майже у 400 тис грн на 1 км колії.

Крім того, рейка UIC-60 має довжину 50 метрів, а довжина рейки R-65 – 25 метрів. При укладці рейки UIC зменшиться у 2 рази кількість зварних стиків, що, відповідно, зменшує кількість ударів на колісні пари та поліпшує плавність ходу рухомого складу.

Чому ж Укрзалізниця продовжує закуповувати дорожчу в експлуатації  та менш якісну продукцію маріупольського металургійного гіганта? Та як насправді виробляють сумнозвісні рейки? Відповіді на ці та інші питання – у матеріалі «Стоп Корупції». 

https://youtu.be/iBovpM-7FYA

Другие новости