ПоддержатьУкраїнська

Російські гумконвої маскують зброю для бойовиків – Гаррі Каміан

StopCor
StopCor

StopCor

Російські гумконвої маскують зброю для бойовиків – Гаррі Каміан

Так звана благодійна допомога для жителів Донбасу, яка привозиться фурами з території Російської Федерації – це гарна маска Кремля з доставки для бойовиків чергових арсеналів зброї та важкої техніки. Таку думку висловив тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан у своєму зверненні до керівництва ОБСЄ.

Новину передає "Преса України" з посиланням на іноземні ЗМІ.

Зі слів американського дипломата, Росія привозить фури із "гумконвоєм" на Донбас, аби забезпечити окупантів матеріалами для військових цілей.

"Ми не знаємо, що всередині цих конвоїв, які заявлені як гуманітарні, тому що РФ не дозволяє спостережній місії інспектувати їх, або слідкувати за їх розвантаженням... Якщо б Росія справді поставляла гуманітарну допомогу, чому її сили так ретельно дбають, щоб міжнародні спостерігачі не побачили вміст вантажу на кордоні та на контрольованих Росією територіях України?", – акцентував Каміан.

Експерт додав, що спостерігачі на Донецькому пункті перетину 24 травня нарахували 10 вантажівок, 8 з яких мали напис: "Гуманітарна допомога РФ". Решта фур та нові вантажівки, які до них приєдналися, не мали ніяких позначень.

"Побачили, як конвой заїжджає з території РФ. Вантажівки проїхали лише 500 метрів, і до конвою приєдналась ще одна додаткова біла вантажівка без позначок, яку не було навіть поверхнево оглянуто українськими прикордонниками, які перебувають на Донецькому пункті перетину в РФ…  Однак нам відомо, що ці так звані вантажівки з допомогою не розвантажують в лікарні, чи школі, неурядовій організації, або сховищі ООН. Натомість, їх розвантажують у місці, яке, за повідомленнями спостережної місії ОБСЄ, використовують сили під керівництвом РФ. Озброєні люди у військових формах охороняють там периметр і не дозволяють спостерігачам місії побачити вантаж, або поговорити з будь-ким на місці", – сказав американський дипломат.

Нагадаємо, у травні цього року Росія відправила на Донбас 77-ий "гумконвой".

Другие новости