ПоддержатьУкраїнська

Російський полковник-антикорупціонер "погорів" на багатомільярдному хабарі

StopCor
StopCor

StopCor

Російський полковник-антикорупціонер 'погорів' на багатомільярдному хабарі

Під час обшуків у полковника МВС Захарченка знайшли більше 120 мільйонів доларів і два мільйони євро.

У суботу, 10 вересня, у Москві заарештували начальника управління "Т" Головного управління економічної безпеки і протидії корупції МВС Росії Дмитра Захарченко за підозрою у розкраданні 26 млрд рублів у Нота-банку.

Про це повідомляє "Дождь". Захарченка звинувачують в отриманні хабара, зловживанні посадовими повноваженнями і перешкоджанні здійснення правосуддя. Адвокати Захарченка просили призначити йому домашній арешт або відпустити під заставу, розміром у 70 мільйонів рублів. Адвокат зазначив, що сам внесе суму застави.

Повідомляється, що під час обшуків у Захарченка знайшли більше 120 мільйонів доларів і два мільйони євро, що загалом становить близько дев'яти мільярдів рублів. Захарченко заперечує звинувачення. За його словами, знайдені гроші йому не належать, а у квартирі, де проходили обшуки, він не проживає. Він заявив, що квартира оформлена на його сестру.

"З 8 числа я півтори доби був зі слідством, мене перевозили з квартири на квартиру", - сказав він під час судового засідання. Захарченко пообіцяв сприяти слідству, однак він не визнає свою вину.

Зазначимо, джерело в правоохоронних органах розповіло Інтерфаксу-Росія, що вилучені у Захарченко гроші є частиною суми в 26 мільярдів рублів, виведеної обманним шляхом з активів Нота-банку, який в листопаді 2015 року позбувся ліцензії ЦБ. За цією справою улітку 2016 року було затримано керівників кредитної організації - співвласники брати Дмитро і Вадим Єрохіни, а також фінансовий директор Галина Марчукова.

За словами джерела, Захарченко попередив добре знайому йому Марчукову про оперативну розробку відносно неї і взяв на тимчасове зберігання частину викрадених з банку грошей. Аналогічним способом, за інформацією джерела, полковник сприяв втечі від слідства колишнього глави "Вимпелкому" Михайла Слободіна, що проходить обвинуваченим у справі про хабар в розмірі 800 мільйонів рублів посадовим особам Республіки Комі. Наразі бізнесмен перебуває за кордоном.

Другие новости