ПоддержатьУкраїнська

СБУ припинила діяльність сепаратистських інтернет-агітаторів у двох південних областях

StopCor
StopCor

StopCor

СБУ припинила діяльність сепаратистських інтернет-агітаторів у двох південних областях

У Службі безпеки України триває системна робота із виявлення та припинення пропаганди сепаратизму через інтернет. Чергових агітаторів, які закликали до захоплення державної влади та порушення територіальної цілісності нашої країни, Служба виявила в Одесі та Запоріжжі.

За даними слідства, зловмисники регулярно розміщували на персональних сторінках у заборонених російських соцмережах деструктивні матеріали. Агітатори, зокрема, закликали до повалення конституційного ладу, пропагували ідеї насильницької федералізації та виходу південних областей зі складу України, підтримували ідею створення фейкової Новоросії.

Контент вони отримували із пропагандистських інтернет-видань країни-агресора та сайтів бойовиків так званих «Л/ДНР».

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів проваджень правоохоронці виявили мобільні гаджети та комп’ютерну техніку із матеріалами, що підтверджують їх протиправну діяльність.

Наразі слідчі органів державної безпеки повідомили мешканці Одеси про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Дії жителя Запоріжжя кваліфіковані за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) ККУ. Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмиснику про підозру.

Заходи з викриття пропагандистів проводились під процесуальним керівництвом органів прокуратури Одеської та Запорізької областей.

Другие новости