ПоддержатьУкраїнська

СБУ викрила мільйонні привласнення бюджетних коштів під час озеленення Дніпра

StopCor
StopCor

StopCor

СБУ викрила мільйонні привласнення бюджетних коштів під час озеленення Дніпра

У межах кримінального провадження, відкритого за ст. 191 Кримінального кодексу України, співробітники СБУ виявили масштабне привласнення коштів місцевого бюджету під час озеленення Дніпра.

Встановлено, що у 2018-19 роках одне із обласних комунальних підприємств провело тендери на виконання робіт із благоустрою міста, в яких перемогли чотири місцеві комерційні структури. Загальна сума контрактів становила майже 500 мільйонів гривень. За попередньою версією слідства, частину із цих коштів учасники оборудки привласнили через внесення до фінансової документації недостовірних відомостей щодо обсягу проведених робіт.

На рахунки фірм-підрядників було перераховано майже 150 мільйонів гривень. Водночас ініційована Службою експертиза засвідчила, що майже 30 відсотків робіт були проведені лише на папері. За оцінками фахівців, це могло спричинити виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі падіння аварійних дерев, що становить значну загрозу життю та здоров’ю громадян.

Правоохоронці провели низку обшуків в офісах фірм-підрядних, вилучили фінансово-господарську документацію та інші докази протиправної діяльності.

Наразі перевіряється інформація щодо причетності до оборудки посадовців комунального підприємства.

Викриття незаконної схеми здійснювалося спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Дніпропетровської місцевої прокуратури № 4.

Другие новости