ПоддержатьУкраїнська

Щодо призначення прокурорів у кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими ДБР

StopCor
StopCor

StopCor

Щодо призначення прокурорів у кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими ДБР

Офіс Генерального прокурора вважає необхідним повідомити, що інформація озвучена т.в.о. Директора ДБР І. Венедіктовою на позачерговому засіданні Верховної Ради України 4 березня 2020 року про начебто непризначення прокурорів у понад тисячі кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими Державного бюро розслідувань, не відповідає дійсності.

Причинами існування такої проблематики є несвоєчасність направлення слідчими територіальних управлінь ДБР до органу прокуратури повідомлення про початок досудового розслідування, а також неналежне визначення керівниками ДБР керівника органу прокуратури (замість регіональної прокуратури безпідставно визначається Офіс Генерального прокурора), що унеможливлює належне та своєчасне забезпечення організації роботи прокурорів у формі процесуального керівництва (визначення групи прокурорів).

Внаслідок цього керівники регіональних прокуратур (через технічні особливості ЄРДР) навіть не бачать цих проваджень, а тому відбуваються певні зволікання з призначенням прокурорів.

Це відбувається навіть попри те, що до ДБР неодноразово направлялися листи про порядок направлення повідомлень про початок досудових розслідувань для визначення прокурорів у вказаних провадженнях.

Наголошуємо, що вказані обставини не спричинили ніякої шкоди у жодному з кримінальних проваджень та не вплинули на процес збирання доказів у них.

Другие новости