ПоддержатьУкраїнська

Силовики викрили будівельну компанію, яка обікрала державу на 500 млн грн

StopCor
StopCor

StopCor

Силовики викрили будівельну компанію, яка обікрала державу на 500 млн грн

Співробітники Служби безпеки України викрили групу менеджерів однієї з київських будівельних компаній та кількох підконтрольних їй інвестиційних фондів, які налагодили незаконну схему відмивання коштів і виведення їх в «офшори».

 Фото: novynarnia.com

Про це повідомляє пресслужба відомства, передає "Mind.ua".

За даними СБУ, зловмисники незаконно користувалися податковими пільгами і залучали до свого інвестиційного фонду гроші покупців об’єктів нерухомості. З інвесторами вони «працювали» на підставі звичайних договорів купівлі-продажу квартир. Уникаючи встановленого порядку оподаткування, ділки виводили кошти на рахунки підконтрольних іноземних компаній під виглядом повернення інвестицій.

Зловмисники також штучно завищували вартість акцій цих фондів та у подальшому викуповували їх у афілійованого нерезидента, йдеться в повідомленні.

«Відмиті» кошти ділки виводили за кордон через підконтрольний їм банк. Орієнтовна сума завданої шкоди інтересам держави через оборудку з податками за 2017-2020 роки становить понад 500 млн гривень.

Проти менеджерів компанії відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці провели 10 обшуків за адресами розташування офісних приміщень, житлового будинку та квартир, які використовували учасники схеми. Під час слідчих дій вилучено документацію, комп’ютерну техніку, записи щодо проведених оборудок, не обліковані готівкові кошти.

Як повідомляв "Стокор" раніше, на Харківщині комунальників підозрюють в розкраданні 34 млн грн.

Другие новости