ПоддержатьУкраїнська

Померла відома українська дисидентка Раїса Руденко

StopCor
StopCor

StopCor

Померла відома українська дисидентка Раїса Руденко

На 81-му році життя померла українська дисидентка, журналістка і правозахисниця Раїса Руденко, дружина письменника Миколи Руденка.

 Фото: Факти

Про це написав голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський у Facebook, передає "Сьогодні".

"Як щойно повідомив голова Наукового товариства імені Сергія Подолинського, професор Володимир Шевчук, сьогодні вдень відійшла у вічність Раїса Руденко", – повідомив Сидоржевський.

Він зазначив, що Раїса Панасівна була дружиною відомого українського письменника, прозаїка, філософа і економіста, колишнього дисидента і багаторічного політичного в'язня радянських тюрем і концтаборів Миколи Руденка, який помер у 2004 році.

Раїса Панасівна Руденко (в дівоцтві – Каплун) народилася 20 листопада 1939 року в селі Петрівка Синельниківського району Дніпропетровської області.

Вона закінчила заочне відділення бібліотечного факультету Київського інституту культури і певний час працювала секретарем директора і заввідділом кадрів у санаторії в селищі Конча-Озерна під Києвом. Там вона і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Миколою Руденком, який звернувся до неї як до кваліфікованої друкарки з проханням передрукувати рукопис його нового твору – повісті-феєрії "Народжений блискавкою".

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Дніпрі молодий чоловік облив себе бензином і підпалив.

Другие новости