ПоддержатьУкраїнська

Слідчому Нацполіції повідомлено про підозру за незаконне затримання людини

StopCor
StopCor

StopCor

Слідчому Нацполіції  повідомлено про підозру за незаконне затримання людини

Прокурорами Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві, повідомлено про підозру колишньому слідчому одного з підрозділів Національної поліції в Миколаївській області у завідомо незаконному затриманні людини (ч. 1 ст. 371 КК України).

За даними слідства, у 2018 році правоохоронцем за відсутності ухвали слідчого судді через місяць після вчинення крадіжки затримано особу. Наступного дня судом було звільнено цю особу та констатовано незаконність її затримання.

Відповідно до ч. 1 ст. 208 КПК України, а також рішень Європейського суду з прав людини щодо України, слідчий без ухвали слідчого судді, суду має право затримати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі, лише якщо вона була спіймана під час вчинення злочину, була ідентифікована в якості порушника свідками чи постраждалими або мала на своєму тілі та одязі чіткі ознаки скоєного злочину одразу після порушення.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости