ПоддержатьУкраїнська

Слухачі Школи громадянської освіти, яку заснував "СтопКор", дізнались про правові можливості запобігання корупції

StopCor
StopCor

StopCor

Слухачі Школи громадянської освіти, яку заснував 'СтопКор', дізнались про правові можливості запобігання корупції

Слухачі школи громадянської освіти, яку за підтримки донорів заснувала та запустила команда ГО «Стоп корупції», у другий день навчань розібрали на складові поняття «корупція», дізнались, як виявити конфлікт інтересів і коли така суперечність стає корупційним правопорушенням, а також розібрались у нормах застосування антикорупційного законодавства. Подробиці повідомили учасники навчального процесу.

«Головною темою, яка висвітлювалася під час другого дня навчань, були правові та інституційні механізми запобігання корупції До неї входили :

- Корупція: поняття та сутність;

- застосування антикорупційного законодавства;

- як виявляти корупційні ризики;

- як виявляти конфлікт інтересів і коли конфлікт інтересів стає корупційним правопорушенням;

- антикорупційна експертиза», – розповіли журналісти «СтопКору».

«Повідомляти про факти корупції потрібно спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидії корупції, керівникам підприємств, установ, організацій, якщо корупційне правопорушення стосується робітників цих підприємств», – розповіли лектори учасникам тренінгу, серед яких були борці з корупцією та члени ГО «Стоп корупції» з 18 регіонів України.

Лектор також пояснила борцям з корупцією, яка відповідальність існує за порушення антикорупційного законодавства: кримінальна, адміністративна, цивільно-правова, дисциплінарна.

Спікер провела активні дискусії з приводу практики застосування антикорупційного законодавства судами.

Нагадаємо, команда ГО «Стоп корупції» заснувала та запустила роботу унікальної «Школи громадянської освіти». Реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).

«В принципі, політична освіта і громадянська освіта це те, чим займаємось, щоб люди могли усвідомлювати свої інтереси; всі наші зусилля ми докладаємо до того, щоб кожна людина могла виконувати свою волю, а не волю інших. Цей час, на мій погляд, увійде в новітню історію нашої країни як час ініціативних людей. Сьогодні тут відбуваються тренінги важливого для нас проекту. Протягом всього року у нас відбудеться 4 модулі, представники всіх наших осередків отримають навчання, адже

потрібно знати, як змусити того чи іншого чиновника або правоохоронців виконувати свою роботу.

Тому важливо, щоб люди були фахово підготовлені, саме для цього потрібен цей проект.

Ми дуже вдячні нашим партнерам, донорам, антикорупційній ініціативі ЄС за те, що наша заявка була підтримана і що ми зараз маємо можливість реалізувати цей проект. Громадські активісти повинні підвищувати антикорупційну культуру», – зауважив координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Другие новости