ПоддержатьУкраїнська

"Навчання у Школі громадянської освіти надає можливість підвищити рівень обізнаності та навичок у боротьбі з корупцією", – Юрій Заворотний, "Стоп корупції", Черкащина

StopCor
StopCor

StopCor

'Навчання у Школі громадянської освіти надає можливість підвищити рівень обізнаності та навичок у боротьбі з корупцією', – Юрій Заворотний, 'Стоп корупції', Черкащина

Голова осередку "Стоп корупції" у Монастирищі на Черкащині та слухач школи громадянської освіти Юрій Заворотний поділився враженнями від навчального процесу. За словами громадського активіста, тренінги надають можливість підвищити рівень знань та підходів у боротьбі з корупцією. Про це Юрій Заворотний розповів у ході другого дня роботи Школи громадянської освіти.

"Дякую за те, що надаєте можливість підвищити рівень обізнаності та додатково пояснюєте, що зробити, щоб побороти корупцію", – підсумував представник монастирищенського осередку "Стоп корупції" Юрій Заворотний.

 Юрій Заворотний

Активіст зазначив, що нові знання та навички стануть у нагоді під час його антикорупційної діяльності у Монастирищі.

Раніше стопкорівець уже стикнувся із переслідуваннями, сфабрикованими справами та арештами через його принципову громадянську позицію.

Нагадаємо, у вересні 2017 року голову монастирищенського осередку "Стоп корупції" Юрія Заворотного відпустили із зали Гайсинського суду під особисті зобов'язання. Чоловіка підозрювали в ч.2 ст.185 ККУ.

"Юра від самого початку запевняв, що це замовна справа і його підозрюють незаконно. Ми в цьому не мали жодних сумнівів. Нашого колегу звинувачували у тому, що нібито він украв 4 акумуляторні батареї з вантажних автомобілів. Юра приватний підприємець і займається продажем автомобільних деталей.

Усе почалось з того, що до нього звернувся Сергій, теж громадський активіст, учасник АТО. Він повідомив, що в Гайсині працюють нечисті на руку патрульні поліцейські, які "кришують" злочинців в районі, які крадуть акумулятори з вантажних автомобілів.

Юра вирішив перевірити і зафіксувати на камеру факт вимагання грошей. Вони з Сергієм поїхали в Гайсин для фіксації і їх там затримали й забрали відеокамеру", – розповів деталі справи правозахисник "Стоп корупції" Роман Литвин.

Команда "Стоп корупції" вважає справу проти голови осередку проекту у Монастирищі Черкаської області Юрія Заворотного сфабрикованою. Про це у соцмережі повідомив координатор проекту Роман Бочкала.

"Юрій Заворотний зарекомендував себе як людина безстрашна та принципова. Він не побоявся і пішов проти голови району та його покровителя – місцевого царька, батька тендерної мафії Антона Яценка. Днями Юра пропав. І позавчора його знайшли у райуправлінні Гайсина. Причина потрапляння в мавпятник залишалась незрозумілою. Як і статус Юри. Дружину до нього не пускали. І от напередодні на сайті, підконтрольному Яценку, з'явилася стаття із гучною назвою – "Голову монастирищенського "СтопКору" упіймали на крадіжці акумуляторів".

При тому, що ані прокуратура, ані поліція ситуацію на коментували. Схоже на підставу. У цьому впевнені усі, хто знає Юру. Серед них і голова сусіднього уманського осередку "Стоп корупції" Руслана Парфьонова, порядність якої поза сумнівами. Юрій чесно заробляє на життя підприємницькою діяльністю і йому не потрібна крадіжка акумуляторів. Сьогодні йому обиратиме міру запобіжного заходу єдиний суддя, який залишився у Гайсині. Команда "СтопКору" уже в залі засідань.

Практика тиску на активістів набирає обертів. Шкода, що на допитах був Юра, а не одіозний Яценко. Але нічого. Правда переможе", – зазначив у Фейсбуці координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Нагадаємо, команда ГО "Стоп корупції" заснувала та запустила роботу унікальної "Школи громадянської освіти". Реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).

У другий день навчань учасники, а це тридцять активістів "Стоп корупції" з 18 регіонів України, розібрали на складові поняття "корупція", дізнались, як виявити конфлікт інтересів і коли така суперечність стає корупційним правопорушенням, а також розібрались у нормах застосування антикорупційного законодавства.

Другие новости