ПоддержатьУкраїнська

«Справи Майдану»: слідчі ДБР зустрілися із преставниками родин Героїв Небесної Сотні

StopCor
StopCor

StopCor

«Справи Майдану»: слідчі ДБР  зустрілися із преставниками родин Героїв Небесної Сотні

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань провели чергову зустріч з представниками ГО «Родина Героїв Небесної Сотні».

Під час зустрічі слідчі ДБР прозвітували про проведення 5 слідчих експериментів, що відбулися на вулицях Інститутській, Шовковичній та Майдані Незалежності у місті Києві. До слідчих дій залучалися спеціалісти експертних установ у галузі балістики, судової медицини та геодезії. 

Також слідчі Управління у «справах Майдану» розповіли про останні результати роботи підрозділу. Зокрема, про затримання двох учасників злочинної групи, які підозрюються у викраденні і катуванні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, а також вбивстві останнього. За результатами розгляду клопотань слідчих, погоджених з прокурорами Офісу Генерального прокурора, підозрюваним було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Також слідчі ДБР у березні повідомили про підозру двом колишнім суддям Соснівського районного суду міста Черкаси, які вчиняли протиправні дії щодо 17 протестувальників, шляхом постановлення ухвал про взяття їх під варту. Також щодо завершення досудового розслідування відносно колишнього голови Дніпровського районного суду м. Києва. Екссуддя підозрюється у організації постановлення неправосудних ухвал про взяття під варту відносно 11 учасників акцій протесту, незаконному перешкоджанні організації та проведенню мітингів та втручанні в автоматизовану систему документообігу суду.

За ініціативою потерпілих, слідчі ДБР також звернуться до Міністерства охорони здоров’я України з клопотанням про внесення змін до відомчих нормативних актів, які стосуються правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, зокрема, отриманих внаслідок хімічних отруєнь.

Нагадаємо, що у Державному бюро розслідувань започатковані щомісячні звіти у «справах Майдану» для обміну інформацією з сім’ями загиблих, потерпілими та їхніми представниками.

Другие новости